Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valakinek pozitívra jön ki...

Ha valakinek pozitívra jön ki a koronatesztje, de elég jól van ahhoz, hogy ne kelljen kórházba mennie, akkor attól utána mik a további elvárások?

Figyelt kérdés
Addig nem mozdulhat ki, és nem fogadhat senkit a lakásában, amíg negatív tesztet nem produkál? Vagy csak időtartam van kiszabva?

2020. nov. 26. 09:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
A tünetek megjelenésétől számítva 10 nap karantén. Utána ha 3 napig nincs tünete, akkor gyógyultnak nyilvánítható.
2020. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1: Egy rokonom másfél hete tapasztalja magán a tüneteket, az első pár napban súlyosabbak voltak, mostmár enyhébben, de még mindig megvannak. Tegnap tesztelték, most vár ez eredményre. Akkor nála ezt hogy osztják majd ki?
2020. nov. 26. 09:26
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha másfél hete vannak tünetei akkor egyrészt már 9-10 napja otthon van (remélem), ezt beszámítják a karanténba. Milyen tünetei voltak/vannak? Mert például az íz vagy szagvesztés csak később jön vissza (nálam például csak szagvesztés volt a tünet). Nálam 15-én kezdődött a szagvesztés, 23-24-e óta érzem, hogy már valamennyi jön vissza, de minimálisan. Tegnap beszéltem a háziorvossal, 3 napot kell várnom, ha továbbra is enyhül a tünetem, akkor vasárnaptól gyógyultnak leszek nyilvánítva.
2020. nov. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3: Otthon, csak a garázsba ugrott le néha. Magas láz, szédülés, étvágytalanság.

De akkor már 10 napja otthon van. Ha most pozitív a teszt, akkor kiszabnak újabb 10 napot, vagy hogy lesz?

2020. nov. 26. 09:36
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem sanszos, pozitív teszttel nem hiszem, hogy visszaengedik emberek közé.
2020. nov. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5: Tehát akkor úgy nézne ki, hogy a teszteredménytől számítva 10 nap házikarantén, és ha annak leteltével már jól érzi magát, akkor kimozdulhat és fogadhat is vendégeket?
2020. nov. 26. 09:44
 7/18 A kérdező kommentje:
Vagy mi van, ha csak 10 nap múlva jön meg a teszteredmény (mert ilyenről is hallani ám), de akkor már jól érzi magát?
2020. nov. 26. 09:46
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Igen, 10 nap karantén + 3 nap tünetmentesség kell hozzá.(egyébként a kutya sem ellenőrzi)
2020. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazából arról van szó, hogy két hét múlva pénteken utaznék haza 3 hétre, és ennél a rokonomnál lennék. (10 nap karantént bevállalva, mert nem akarok tesztekre költeni.) Ha a tesztje most pozitív, akkor ezek szerint az megbolygathatja a dolgot, hiába van hátra addig több, mint két hét.
2020. nov. 26. 09:51
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Hát necces, de ha ma/holnap megjön az eredménye, akkor pont a 10+3 nap után mennél hozzá. De ha beállítasz meg a karantén ideje alatt, akkor sem fog senki ellenőrizni.
2020. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!