Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha elkaptam a koronavírust és...

Ha elkaptam a koronavírust és meggyógyultam, akkor utána kell maszkot viselnem?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert augusztusban igazoltan elkaptam a koronát és azóta már meggyógyultam és úgye most jópár hónapig immunitást élvezek a koronával szemben, és ha nem kaphatom el akkor nem is terjeszthetem.

nov. 17. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Kívàncsi vagyok, én most kaptam el
nov. 17. 14:49
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Attól, hogy nem betegszel meg tőle újra, attól a vírusok megtelepednek a nyálkahártyádon és ugyanúgy terjesztheted. Na jó nem ugyanúgy, mert nem tusszögöd szét stb. de terjesztheted
nov. 17. 14:50
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen, de mivel a szabályok mindenkire vonatkoznak, és nincs rádírva, hogy van ellenanyagod (amit te sem tudhatsz), ezért igen.
nov. 17. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Nem, miért kéne? 🤣🤣🤣

Komolyan az ilyen kérdések mögött hány IQ-val ültök?

Van olyan a közlönybe ami kimondja aki elkapta s gyógyult annak nem kell? Jézusom

nov. 17. 14:55
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Ugyse használ semmit
nov. 17. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

1. Nem válogatják külön a gyógyultakat, szóval kell.

2. Augusztus óta már 3 hónap eltelt, főleg, ha akkor nem voltak súlyos tüneteid, lassan már újra elkaphatod.

nov. 17. 15:03
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Igen. Nincs külön szabály arra hogy az aki eddig átesett rajta annak ne kelljenn hordania.
nov. 17. 15:35
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Jelenleg egyszerűbb ezt mindenkitől megkövetelni, mint egyenként ellenőrizni mindenütt, hogy jogosult vagy-e arra, hogy ne hordjál maszkot. Úgyhogy nincs ilyen kedvezmény.
nov. 17. 16:30
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Honnan jön ez a h.lyeség, hogy aki már elkapta, az nem terjesztheti?
nov. 17. 17:16
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Attól, hogy elkaptad egyszer, még terjesztheted. Sőt, meg is betegedhetsz másodszor is, mert nem ad életre szóló védettséget, ha egyszer átesel rahta. Van már egy csomó újrafertőződéses eset.
nov. 17. 19:01

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!