Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki többször átesett a koronav...

Aki többször átesett a koronavíruson, mekkora különbség volt a lefolyások között? A súlyosságok között? Az első megbetegedés után termelt a szervezeted ellenanyagot, voltál esetleg vérteszten?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 08:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Kórházban dolgozom és az anekdoták szerint volt egy 30 éves férfi, aki tavasszal-nyáron már atesett a víruson most meg lélegeztetőn van és azt se tudja hol van.
2020. dec. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
A többszöri átesés azért elég ritka.
2020. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Vagyis városi azaz, kórházi legenda.
2020. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

"lélegeztetőn van és azt se tudja hol van"

Nyilván, hiszen aki lélegeztetőn van, az altatásban van, alvás közben meg senki se tudja, hogy hol van...

2020. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
16%

Én az idén kétszer estem át influenza szerű megbetegedésen. Orvosnál nem voltam, nem hordok maszkot csak ha muszáj online dolgozom. Abszolút nem foglalkoztam a COVID-dal, teszteléssel, fertőtlenítéssel ugyanúgy éltem, mint mindig.

Április környékén az durva volt 2 hétig kapart a torkom, aztán 1 hét fekvés fejfájás, száraz köhögés. Aztán inhaláltam úgy tudott a tüdőm feltisztulni.

Meg október környékén 1-2 nap kapart a torkom, majd tanulva az elsőből inhaláltam rendszeresen 2-3 nap még nehéz volt. Összességében 1 hét alatt lábon kihordtam.

2020. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

"Orvosnál nem voltam, nem hordok maszkot ... Abszolút nem foglalkoztam a COVID-dal, ... fertőtlenítéssel ugyanúgy éltem, mint mindig. ... 1 hét alatt lábon kihordtam."

Tök jó... És közben hány embert fertőzhettél meg, akik közül hány olyan volt (illetve hány adta át olyannak), aki akár bele is halt, vagy "csak" lélegeztetőgépre került, vagy "csak" kórházba, vagy "csak" nyomta az ágyat hetekig, stb.????? Szégyen, hogy milyen emberek vannak.

2020. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Az 5-s jól mutatja milyen emberek között élünk. A tipikus nárcisztikus barom akit csak saját maga érdekli. Gratulálok hogy te neked sikerült lábon kihordanod, közben rengeteg embernek átadnod a felelőtlenséged miatt.

Nekem nincs ilyen szerencsém. Mindig odafigyeltem mégis elkaptam...Az első tünetek észlelésénél már nem mentem közösségbe, tesztet végeztek, pozitív. Ennek lassan 2 hete és még nem vagyok túl rajta. De össze teszem a kezem hogy eddig megúsztam kórházi kezelés nélkül.

2020. dec. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen azt nem írta, hogy mászkált is közben, csak hogy nem esett ágynak.
2020. dec. 3. 07:55
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

"azt nem írta, hogy mászkált is közben"

Azt viszont írta, hogy

"nem hordok maszkot csak ha muszáj ... Abszolút nem foglalkoztam a COVID-dal, teszteléssel, fertőtlenítéssel ugyanúgy éltem, mint mindig."

Simán mászkált is, hiszen ugyanúgy élt, mint mindig.

2020. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
62%

Első alkalommal még nem volt olyan felkapott a téma, itthon még tesztelés sem volt, 2019 október-novembere, 3 hétig rohadt gyenge voltam, köhögtem mint az állat, ahogy az irodában akkor sokan. Lábon kihordtam.

Utána még 1 hónapig gyenge voltam.

Aztán most 1.5 év múlva, 2021 március, 2 hétre levert, mint vak a poharat, gyakorlatilag 2 hétig feküdtem, magas láz fejfájás köhögés, és totál erőtlenség, most már volt teszt, persze pozitív. De ez már nyilván nem az első light variáns volt, hanem a brit verzió. Utána még 2 hét kellett hogy nagyjábol teljesen rendbejöjjek.

2021. ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!