Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit ér a maszk? Készült már...

Mit ér a maszk? Készült már róla gyakorlati tanulmány?

Figyelt kérdés

Csak mert sok elméleti tesztet láttam laborban, sprayvel, de a gyakorlat nagyon nem ezt mutatja.

Vagy ha ér valamit, akkor mi az oka, hogy pl. Németeknél a tavaszi hullám maszk nélkül pont úgy ugrott, mint az őszi úgy, hogy mindenhol már pelenkázott szájú emberek járnak? Sőt, most döntöget rekordokat is a napi új fertőzések száma.



#maszk #szájkosár #Szájpelus
2020. dec. 13. 00:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
37%

Ez a kimutatás nem a maszk hatásosságát vizsgálja és nem is alkalmas arra, ahogy én látom.

"Descriptive and statistical analyses were performed to compare

case-patients with control-participants, assessing differences

in demographic characteristics, community exposures, and

close contact"


A célja az, hogy a maszkhasználaton kívül, milyen más tényezők mekkora szerepet játszanak és látható is, hogy az étteremben evés, a közeli kontaktus nagyobb arányú a pozitív eredményűek között.


Tehát ha most a biztonsági öv hatásosságát akarnád vizsgálni, akkor se az lenne a jó kimutatás rá, ami azt nézi, hogy fogsz 100 halottat, aki használt övet és 100-at aki nem, ez azt fogja mutatni, hogy azon kívül még mi játszott szerepet, hiába volt öv.



Én ezt így látom..

2020. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
37%

Előző vagyok, na rosszul írtam a hasonlatot. Szóval veszel 100 olyan esetet, amikor volt öv és meghaltak és 100 amikor volt öv és nem haltak meg, akkor ez nem az öv hatásosságát vizsgálja.


DE a lényege az a CDC kimutatásnak, hogy a vizsgált pozitív és negatív alanyok között mik az eltérések, azaz, ha a maszkhasználat nem eltérés, akkor a többi az ok.

Jobb lett volna, ha a maszkos dolgot kihagyják a végéről..

2020. dec. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem zárjunk be mindent, senki se dolgozzon, zárkózzunk be, sz@arni is maszkban menjünk, talán úgy túléljük ezt a szörnyű pandémiát!!! #mindmeghalunk #hordjunkdivatmaszkot #fertőtlenítsükmégapöcsünkvégétis
2020. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
23: :DDD
2020. dec. 15. 21:05
 25/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyébként hogy képzelsz el egy ilyen tanulmányt, ami gyakorlatban kivitelezhető?
2020. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Szerintem a 21. Században a lehetőségek tárháza végtelen.


A számítógépes szimulációtól a gyakorlati tesztekig mindent igénybe lehetne venni.


Ennek ellenére maximum olyat látok, hogy a maszkok nagy részén a nagyobb méretű spray aeroszolok is simán átmennek, nem hogy azok a láthatatlanok, ami a légzéssel jön ki.


Ennek ellenére csak azt látom, hogy a lényeg az, hogy valamire kötelezzék az engedelmes báránykákat. Mindegy hogy ffp2 vagy 3, vagy csak egy rongydarab. Akár egy netzharisnya is elfogadott, a lényeg a zemberek fogják be a pofájukat és csinálják, amit a ducék mondanak.

Kb egy farsangi vicces kalap is lenne ennyire hatékony.

2020. dec. 16. 17:33
 27/32 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=pKk9GFur4Hc&feature=emb_logo

1:21


Akkor hogy nem tudja elfújni maszkban a gyertyát, ami ugye levegő lenne, ami kisebb részekből áll, mint a vírus..?

2020. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Nyilván egyébként arról van szó, hogy felfele és lefele megy ki egy része, de.. ezért kell szellőztetni, távolságot tartani stb.. A maszk arra jó, hogy ne a másik arcába toljuk a vírust nagy adagban.
2020. dec. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Jó, de mi a helyzet a neccharisnya anyaggal? Mert a mai definíció alapján az is jó. Egyébként Chuck Norris az űrhajós szkafanderen keresztül is elfújja. :)
2020. dec. 16. 19:36
 30/32 anonim ***** válasza:
Az nem jó, előtte van, hogy nem jó a sima egyrétegű sálszerű cuccos se.
2020. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!