Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A nem kötelező covid oltási...

A nem kötelező covid oltási sorozat összes tagja ingyenes lesz?

Figyelt kérdés
Ha jól értettem az oltási könyv friss bejegyzésével lehet majd egyes társadalmi eseményeken megjelenni. Ha én csak egy ilyen eseményen kívánok részt venni, akkor elég az utolsó oltást beadatni, vagy kell visszamenőleg az összes pecsét?

2020. dec. 24. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem. 2 oltás kell majd a védettséghez, nyílván mindkettőt meg kell kapni. A két adag tesz ki egy “oltást”. Az egész procedúra 4-5 hetet vesz igénybe.
2020. dec. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Cecília szerint az oltás 3 hónap védelmet nyújt utána újraoltás, vagy ha mutálódik a vírus, akkor újabb fajta oltások következnek.
2020. dec. 24. 11:10
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Ilyet nem mondott. 3 hónapig nyújt BIZTOSAN védelmet, de ez lehet 6 hónap 1 év stb. Nyílvánvalóan nem lehet tudni, hogy 1 év múlva jó lesz-e még, mert nem volt rá idő.


Aki természetes módon kapja el, azoknak általában 3-6 hónap védettséget jelent. A vakcinák általában ennél jóval erősebb immunválaszt adnak, így szerintem bőven 1 év fölött lesz a hatásosság ideje.

2020. dec. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az operatív törzs napi bejelentkezésén hangzott el, sajnos ezt nem tudom linkelni. De több oldal is idézte.


"A szakértők azt valószínűsítik, hogy a Covid–19 elleni vakcina nagyjából három hónapig véd a betegségtől. A védettség az oltás beadása után 28 nappal alakul ki."


Forrás:


[link]

2020. dec. 24. 13:14
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
#4 Gyakorold még az értő olvasást!
2020. dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3 hónap. Nem olyan nehéz.
2020. dec. 25. 09:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég lesz az utolsó pecsét. Az már véd a betegségtől és nem fertőzöd meg a többieket. Munkába szerintem engedik az embereket, mert kell a pénz a családoknak és a gazdaságnaknis is.
2020. dec. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Kis hazánk polgárai engedni fognak a zsarolásnak és leoltják őket. Az Angol, Német, Francia, Olasz, Spanyol, viszont fel fog lépni ellene.
2020. dec. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

7#


Oltáspárti virulógus mondta, hogy az oltás segít könnyebben átesni a betegségen, de nem tünteti el azt. Ugyanúgy tudsz fertőzni és megfertőződni. Tehát a védelmet a lakosság nagy százalékú átoltottsága adná, akik enyhébb tünetekkel úsznák meg a betegséget. Maszk hordása továbbra is javasolt.

2020. dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Ez egy okos vírus, gyorsan és hatékonyan mutálódik. Az oltásoknak követni kell a mutálódást ezert lesz újraoltás több is. Nem kell tőle félni állítólag veszélytelen, egy ekkora gyógyszergyártó cég nem veszélyeztetné a hírnevét gagyi oltásokkal.
2020. dec. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!