Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Súlyos autoimmun betegnek nem...

Súlyos autoimmun betegnek nem veszélyes a "covid elleni" oltás?

Figyelt kérdés
Csak pozitív, építő válaszokat szeretnék!

#veszélyes oltás
2021. jan. 3. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A súlyos autoimmun beteg kapott már életében oltást diagnosztizált betegként?
2021. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7%

Nem tudjuk, de súlyos autoimmun betegként a covid is veszélyes, hiszen a citokinvihar, amiben a fiatal, egészséges emberek is meghalnak, szintén autoimmun folyamat.


Nekem is van autoimmun betegségem, ha nem lesz a vakcinának negatív visszhangja a beoltottak körében, akkor én inkább oltatok.

2021. jan. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
De az. Az meg hogy másnak is az, csak később fog kiderülni.
2021. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az oroszról azt olvastam, hogy ilyen esetekben nem javasolják:


Súlyos krónikus betegségtől és allergiáktól szenvedő emberek esetében nem javasolt a Covid-19 elleni orosz vakcina – jelentette ki Alekszandr Gincburg, az oltóanyagot kifejlesztő Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet vezetője az Interfax hírügynökségnek. "Ellenjavallott súlyos autoimmun betegség, az artritisz (ízületi gyulladás), az artrózis (ízületi porckopás), az akut stádiumok, a szénanátha és az élelmiszer-allergia esetén.”


[link]

2021. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!