Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi értelme van a covid miatti...

Mi értelme van a covid miatti utazási korlátozásoknak?

Figyelt kérdés

Igazából már mindenhol ott a covid, lényegtelen, hogy Ausztriában kapod el, vagy a bkv buszon... Ennyi erővel ha egyszer kimesz az utcára, utána is 10 nap karantén kellene, hogy újra kimehess.


Nem vagyok vírustagadó, de ezt egyáltalán nem értem.



2021. jan. 7. 00:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki jókedvéből megy plázába. Hogy csak egy mai példát említsek, a Westendben este 6-ig van nyitva a bankfiók, míg plázán kívül délután 4-kor bezár mindenhol. Munkából nem engednek el, így kénytelen vagyok plázába menni.
2021. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%
Beugrani a bankba nem ugyanaz mint 3-4 órán keresztül plázázni, és nem összehasonlítható a repülős utazással sem. Józan ésszel ez belátható.
2021. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

10-esnek eléggé rohad a lelke, ahogy látom.


Képzeld, mert a négy fal között lenni 27/7 nem élet. És mivel nem vagyok veszélyeztetett és a környezetemben élők sem azok (+ én nagy eséllyel már estem rajta, mert mikor a barátom igazoltan pozitív lett, én akkor voltam beteg). Aki fél, maradjon a fenekén otthon. Aki nem, és sejti, hogy az immunrendszere erős (fiatal, alapbetegség nélküli), az SZABAD AKARATÁBÓL menjen oda, ahova akar és ami persze jelenleg engedélyezett. PONT.

2021. jan. 7. 20:12
 14/22 A kérdező kommentje:
24/7*
2021. jan. 7. 20:13
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
Látszat intézkedés az egész. Hozzunk valami törvényt, ami azért nem árt nagyon az országnak, de ne mondhassák, hogy nem csináltunk semmit. Lóf@szjancsi, semmi értelme, de lehet mondani, hogy megvédik a magyarokat
2021. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
36%

Ha tudtuk vokna lesz ez a vilagjarvany akkor mar azelitt jo lett volna utazasi korlatozas...akkor ankinaiak nem hurxoljak szet vagyis a kinabol kiutazok. Na d emeindegy.

Most a legnagyobb ertelme az, higy az uj virusvaltozatokat a kis csoda mutansokat nehogy behozzak vagy meg jobban szethurcolja barki is. Vilag szintjen kell gondolkodni. Nem a piti kis balcsis leutazason. Ez csak egy 10 millios orszag. Remelem nem orszagon belul lesz 6 uj mutacio 2 honap alatt...de se a delafriaki se a brit virusvaltozatra nincs szzksegunk ott kicsit nagyobb a populacio tobb fertozott mennyisegileg tobb virus van. Szoval ide ne hozzak/hazzak a röpködők, aitozok, szallitmanyozok. Ha ilyen hulyennall hozza mindenki elobb utobb lesz majd egy jobban betegito valtozat is. Akkor meg majd mindenki pisloghat, mint a bekak...

2021. jan. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%
Az utazási korlátozások nem egyediek Magyarországon, a legtöbb európai ország bevezetett hasonló szabályokat, még akkor is,, ha az adott ország GDP-jének jelentős százalékát a turizmus adja. Nehéz elhinnem, hogy a világ vezető országainak legokosabb emberei, fejüket összedugva szakemberekkel, epidemiológusokkal, virológusokkal, egyéb szakorvosokkal karöltve meghoznak egy ilyen döntést, miközben elegendő lenne Átlag Gizit megkérdezni Tápiómihályhónaljáról, hogy megmondja a tutit. Szeretnék egyszer én is ennyire magabiztos lenni, hogy azt gondoljam, a magam átlag végzettségével, átlag tájékozottságával, átlag eszével okosabb vagyok, mint a fent említett emberek és a gyakorin portyázó szintén átlagosnál átlagosabb emberekkel megvitassam az élet nagy kérdéseit és biztosan állíthassam, hogy én miért tudom jól, miközben a világ vezetői meg rosszul. No nem mintha ennek a vitának lenne bármennyi értelme, azt leszámítva, hogy Targóncás Pista jól megveregetheti a vállát, mert más is egyetért vele, még senki nem fog változtatni a korlátozásokon, mivel egyelőre - szerencsére - nem Targoncás Pista, vagy Átlag Gizi mondja meg, merre vagyunk arccal előre.
2021. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, elég ha megnézed az elmúlt napok hülyeségeit a brit zárlat kapcsán. A legtöbb ország 2 nap zárlat után újra fogadja a Nagy-Britanniából érkezőket, ide értve a repülőket is.


Na most mi értelme volt az egésznek? Semmi.


Amúgy meg a jelenlegi helyzetben mikor mindenhol minden zárva az emberek nem turistáskodni utaznak, hanem mert valamiért fontos lenne.


Viszont legalább sikerült teljesen leépíteni mindent amit eddig elértünk, lásd schengeni övezet és az utóbbi időkben javuló nemzetközi tömegközlekedést.

Ha sokáig maradnak a hülye korlátozások, ide értve a mostani határzárt és ellenőrzést, valamint a jövőbeni covid vakcina útlevél kérését, akkor lőttek a schengeni övezetnek. Mármint a szabad mozgás volt a lényeg, a határellenőrzés tartós visszaállítása hatalmas visszalépés.

2021. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
A 80 milliós Németország, a 10 milliós Magyarország és az 2 milliós Szlovénia külön-külön karaténzóna. Miért pont államhatárok szerint zárnak le mindent az elvileg egységes Európa Unióban? Ennek mi az egészségügyi oka?
2021. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, neked az agyadat támadta meg, ha ilyen kérdést teszel fel.
2021. ápr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!