Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha eddig iszonyat precíz...

Ha eddig iszonyat precíz előírások határozták meg az oltások összetételét, akkor miért fogadható most el, hogy 5 helyett 6 embert is be lehet oltani egy ampullával?

Figyelt kérdés

Ennyire nem számít, hogy mekkora mennyiségű oltást kap egy ember?

Milyen vizsgálatra és tanulmányra alapozva hozták meg ezt a döntést? Vagy ez idáig nem tudták pontosan, hogy mekkora is az a kellő mennyiség amit egy emberbe beolthatnak? Eddig kaptak többet a kelleténél a beoltottak, vagy most kevesebbet?

Tudtommal a gyógyszeriparban rendkívül pontos és precíz számítások határozzák meg a hatóanyagok mennyiségét! Ez így egy újabb anomáliát jelent, amely aláássa az oltásba vetett bizalmat.



2021. jan. 13. 13:54
 1/3 savanyújóska ***** válasza:
58%

A beoltottak eddig is ugyannyit kaptak, annyi történt, hogy nem kidobják, ami megmaradt, hanem azzal is oltannak, ahogy az

üdítőspalackok sincsenek teletöltve, úgy alapvetően az ampullák sem, viszont itt annyira biztosra mentek, hogy gyakorlatilag jó eséllyel kijön egy plusz adag. Viszont ha 100-ból csak 99 alkalommal jön ki, az a kórháznak jó, de a gyártó már nem fogja azt mondani, hogy 6 adagos, főleg milliós darabszám esetén.

2021. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok otthon a témában, mert én drogfüggő vagyok (én magamnak a cuccot szoktam belőni). De ami nekem lejött a médiából az az hogy direkt eddig több volt egy nagyon kevéssel az ampullákban. Mégpedig azért mert mikor kiszívják az inzulinos fecsivel, akkor kipecegtetik a levegőt - de teljesen csak úgy tudják légteleníteni hogy kinyomnak egy nagyon-nagyon keveset az oltóanyagból. Viszont ez mg-okban van - tehát a fecsivel mindenkinek ugyannanyit adnak be. Csak kinyomnak 1-1 cseppet a levegőbe - ha épp több ment bele - vagy bubis volt. Most viszont direkt olyan fecsivel szívják ki/adják be - amivel nincs veszteség, és nem is lehet túl tölteni. De ez csak tipp. (Én így tudtam ezt elképzelni a hallott infók alapján.)
2021. jan. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is izgatott, de már tudom a megoldást. Az is nagyon profi, amit a fenti emberke írt, látszik, hogy van gyakorlata! :)

Ami az ampullában van, azt hígítani kell, mielőtt beadják. Az előírt mennyiségű hígítás után viszont nem 5 oltásra való, hanem majdnem 7 oltásra való mennyiség lesz az üvegben. Vagyis a 6 simán kijön belőle. Persze, ha a légtelenítéssel nem pazarolnak el belőle túl sokat. Gondolom, emiatt tölti túl amúgy a gyártó.

Viszont nem ártott volna, ha ezt Ceci néni (minden tiszteletem az övé, komolyan) világosan elmagyarázza, mert elég sok embernek szöget üthetett a fejébe, hogy most akkor mi van?!...

Kevesen vagyunk ugyanis, akik más forrásból megtudhattuk a választ.

2021. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!