Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt koronások! Nektek hány...

Volt koronások! Nektek hány napba telt mire visszajött az ízlelés-szaglás?

Figyelt kérdés

Nekem holnap lesz 1 hete,hogy ezek jelentkeztek,most már tegnap óta szerencsére sokkal jobban vagyok,de az ízlelés-szaglás még mindig semmi javulást nem mutat,és nagyon rossz már,semmi ízt nem érzek,és már lassan mindentől hányingerem van emiatt.(főleg hogy amúgy is elég egyoldalúan étkezek,most ha emiatt megutálok még kajákat,az tök jó lesz).

Kell valami gyógyszert szedni,hogy visszajöjjön?



2021. jan. 13. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Pfu nekem valami másfél hónap alatt jött vissza. Semmit nem tudtam vele kezdeni, csak sopánkodtam, hogy az egyik legjobban szeretett dolgomat (az evést) nem tudtam kiélvezni😂😂
2021. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nekem kb 1-1,5 hét. Bár nekem a szaglás/izlés elvesztésén kívül nem volt semmi tünetem (se láz, se torokfájás...)

Nem kell nyugi! Vissza fog jönni <3 <3

2021. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy pontosan milyen átesni a betegségen? Mert én csak a tvből tudom, hogy mindenki instant belehal. De mi az igazság? Milyen a lefolyása?
2021. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

#2es vagyok

Nekem egy nyári buli után 2 napra jöttek a tünetek. Az első a rosszullét, étvágytalanság majd 3 napos 40fokos láz következett. Amikor ez lecsengett nem éreztem szagokat majd több ideig ízeket. Több ismerősöm is átesett rajta kisebb-nagyobb tünetekkel. Ketten kórházban voltak, ebből egy kikerült, az idős barátunk pedig sajnos belehalt. Ennek ellenére szerintem nem gáz túlesni rajta:)

2021. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jézusom 1es másfél hónap?? Akkor felkészülök,amúgy is fogyni akarok kicsit,akkor támogatni fog ez😂

Egyébként köszönöm!😊


Háát elég érdekes,én sem gondoltam ilyen rossznak. Nekem azzal kezdődött,hogy egyszer elkezdett az ízlelésem romlani random,aztán másnapra elment,de akkor még szaglásom volt,bár őszintén az is meghülyült szerintem,mert sültkrumpli sütésnél sütemény illatot éreztem😂 Aztán persze az egész elment. Jött a tüsszögés,orrfújás. Akkor úgy 3-4 napig a napok folyamán váltakozott a hőemelkedés,nekem térdem görcsölt 3 napon át,aztán gyomrom görcsölt minden kajálás után,meg mindig fájt valamim,de nem izület. 4.-5.-6.nap brutál fáradtság,álltam x percet,vagy próbáltam segíteni valamit,akkor utána egyből le kellett ülnöm,de fekve volt a legjobb,18 évesen jó idősnek éreztem magam. De nagyon ilyen random dolgok voltak nekem pl, egyszer megébredtem,aztán rám jött ez a lihegős lélegzés.

Rossz volt:(,pláne,hogy nem egy buszon kaptam el,amin meg se lepődtem volna,ha ott,de nem

2021. jan. 13. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:

#3


Az igazság az, hogy mindenkinél másfajta tüneteket okozhat. Van akinél egész gyenge tünetek vannak, és van aki belehal.


Nekem az első nap enyhe hidegrázásom volt, annak ellenére, hogy még hőemelkedésem sem volt.


Második és harmadik este hőemelkedés (max: 37,6). Más semmi. Kalmopyrin, meleg kamilla tea, és izzadás. Ennyit csináltam.


Negyedik és ötödik éjszaka torokfájás, nappal semmi. Ekkor már nem volt hőemelkedésem sem.


Ezután két hét szaglásvesztés. Na nekem ez volt a legkellemetlenebb. Nem fájt nekem semmi, csak bosszantott, hogy nem tudok egy jóízűt enni.


Hát nekem csak ennyi jutott belőle. Három éve többet kínlódtam az influenzával, ez ahhoz képest semmi nem volt. Viszont volt az ismeretségi körömben olyan ember, aki lélegeztetőgépre került, és bele is halt.

2021. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
61%
Nálam is az első válaszadóéhoz hasonlóan hosszú ideig tartott viszont a szaglásom megmaradt. Amúgy ez talán még rosszabb mert érzed a finom illatokat éhes vagy kívánod a kaját, aztán semmi íz. Pár falatot letolsz, hogy ne halj éhen de többet nem tudsz enni annyira semmilyen. Még a víz is iszonyatosan pocsék. Szerencsések azok akiknél hamar lezajlik és ahogy olvasgatom ők vannak többen és a hosszan elhúzódó a ritkább.
2021. jan. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Csak egy érdekes észrevétel: Az egyetlen dolog a kávé volt aminek éreztem némi ízét. Érdekelne, hogy más is tapasztalt hasonlót?
2021. jan. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A kávénak én csak rossz ízt éreztem:/ de én is legalább annál kicsi valamit. Nekem ami jó (volt) az a narancs meg a borsó,mert mindkettőnek édes íze lett,de hát az is valami.
2021. jan. 14. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kb. 2 hétig nem éreztem ízeket, szagokat. Viszont a fejfájás, fáradtság, izomgyengeség, stb., még mindig megvan, közel másfél hónap után is.
2021. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!