Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a kullancs feje benne...

Ha a kullancs feje benne marad egy állatban akkor lehet baja?

Figyelt kérdés
ma a cicámból szedtem ki egy kullancsot de úgy,hogy leszakadt a p*csája fele és a másik felét utána nagynehezen tudtam kiszedni me a cic össze vissza mozgott ..és a feje benne maradt..lehet valami baja? ja és van egy kullancs irtó sprénk ami kuty/macskára is jó..mennyi időnként használjam rajtuk??
2010. aug. 15. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

az a lényeg a kullancskiszedésnél, hogy ne nyomódjon össze a fotroha, mert ha igen, akkor az összes mérget a bőr alá pumálja. ha nem nyomódott össze, csak a feje benne maradt, akkor azt kidobja magától a szervezet.

Egyébként gratulálok a kultúrált megfogalmazáshoz :P

A kullancs irtó sprén van használati utasítás valószínűleg, egyébként meg bőrre cseppenthető kullancsriasztót kéne használni, mert az hatásos.

2010. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha összenyomtam a potrohát..akkor mi történik???:S:S
2010. aug. 15. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen a cicával. nem foglalkoztam vele, mert gondoltam, majd kikaparja magának, vagy besebesedik és majd lejön.

na nem így lett. elkezdett a kullancs feje körül bedagadni a bőre a cicának, és ilyen "lyuk" lett ott, eléggé megijedtem, persze az állatorvos pont szabin volt:S de elkezdtem kenegetni aloe verával (letörtem a növény levelét és a levét a kullancsfejre/sebre kentem) ezt minden nap megcsináltam párszor úgy egy hétig, a végére kilökődött a kullancs beleszakadt feje.

szóval ha van otthon aloe vera növény, akkor azt ajánlom. (ha nem akarod dokihoz vinni, de azért az jobb lenne)

2010. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
van otthon,kettő is! köszi akkor azt fogom tenni!:) mert pirosas körülötte és ez a cica meg a testvére nagyon fontos számomra mert apámé volt,de ő meghalt:'(:'(..
2010. aug. 16. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!