Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kodein? Bevegyem? Bővebben lent

Kodein? Bevegyem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Voltam ma orvosnál, megállapította hogy beteg a torkom, mandulám. Írt rá gyógyszert + felírt egy Codein N nevezetű tablettát a szárazköhögésemre. Ugyanis nagyon fulladok, alig bírok megmaradni. Neten utánaolvastam hogy a kodein egy ópiát a központi idegrendszerre hat, ott szünteti mega köhögés ingerét. Codeini hydrochloridum dihydricum tartalma van. Napi egy szemet kéne bevennem, de az az igazság h nem merem.


Szedjem a másik gyógyszert és igyak sok teát, bízzak h elmúlik a fulladásom, vagy bevehetem a codeint? Szedte valaki?


20/L


2010. aug. 16. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, az a mennyiség, amit kapsz, az nem fog úgy hatni, mintha kábszerként fogyasztják. teljesen szokásos köhögéscsillapítóként felírni (sőt szirupokban is szokott szerepelni, igaz nem gyermekgyógyszerként). kábszerrendelésnél sokkal szigorúbbak a szabályok egyébként...


végzős gyógyszerészhallgató

2010. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! Picit megnyugtattál, de még mindig tartok tőle... nemszeretem az ilyen idegrendszerre ható izéket ... :S
2010. aug. 16. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
nyugi, teljesen ártalmatlan...:) épp az a jó, hogy ez relative szelektíven hat a köhögés kp-ra.
2010. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben, meggyőztél :P

És ez a gyógyszer feloldja a nyákot is ami a torkomon van?


Mellette egyébként Sumamed 250mg-t szedek(jó drága volt), plusz reflux gyanúra kaptam Emilant... meg Neo Citranozok ...

2010. aug. 16. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!