Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Biztos jó a kínai egész...

Biztos jó a kínai egész inaktivált vírus vakcina, nem lesz nagyobb esély arra, hogy autoimmun betegség alakuljon ki hosszabb távon, mint a többi oltás esetében?

Figyelt kérdés

Kína politikája olyan minél előbb oltóanyag mindegy milyen csak hasson valahogy hogy a munkás osztályt oltsák minél előbb be, hogy a GDPt termeljék..

Immunológus ismerősöm azt mondta hogy ő kínaival nem... kérdeztem miért?

Azt mondta szerinte ennél a leginkább a rizikó, hogy autoimmun folyamat alakuljon ki hosszabb távon.

Szerinte ebből a vírusból minél kevesebbet kellene bejuttatni, mivel látjuk, hogy ez a vírus immunrendszert valahogy tudja manipulálni valamint autoimmun folyamatokat indít el bennünk.

Szerinte ez leginkább a molekuláris mimikri miatt van, hasonló molekuláris szerkezeteket tud felvenni mint a saját egyes fehérje szerkezeteink és mindegy hogy inaktivált vagy nem a vírus attól még ez a szerkezet ott marad és ha hasonló akkor indulhat ellene autoantitestek.

Mondtam neki hogy de sok ilyen oltásunk van pl. influenza... erre azt mondta influenza nem is okoz long influenza betegséget meg autoimmun betegséget...


2021. febr. 20. 10:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

Arról vitatkozunk, hogy a 0,000000... % után még hány 0 van a kínai és nyugati vakcinák között, hogy milyen gyakran okoz autoimmun betegséget?


Magyarok millióit oltják évente hagyományos vakcinákkal, mégsincs tele sz ország autoimmun betegekkel..

2021. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Magyarok millióit oltják évente hagyományos vakcinákkal, mégsincs tele sz ország autoimmun betegekkel..


Persze de azok a vírus nem is rendelkeznek olyan molekuláris mintázatokkal mint a covid.

hepatitisz b rendelkezik ilyen molekuláris mimikrivel és milyen az oltás ellene.. csak egy felületi antigén van az oltásban

2021. febr. 21. 19:20
 13/23 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondol, amiről 2:32-nél van szó.


[link]

2021. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13. Ilyen víruskutató az egész ország mint... tudom most mindenki vírus kutató lett..

Vannak vírusok akik rendelkeznek hasonló felületi fehérjékkel mint a sajátjunk, ezt hívják molekuláris mimikrivel, ilyen a hepatitisz b, zika vírus, egyes herpesz vírusok..és úgy néz ki egyre jobban a covid is ilyen..

És vannak olyan vírusok akik nem rendelkeznek ilyen molekuláris mintázatokkal, pl az influenza... de ezt látja mindenki covid fertőzés után miért gyakoribbak az autoimmun folyamatok, mint az influenza után?.... valaminek kell lenni nem gondoljátok...

2021. febr. 21. 19:46
 15/23 anonim ***** válasza:
20%
Nem, nem gondoljuk, mivel mi ezzel foglalkozunk, veled ellentétben. Ne okoskodj bele olyanba, amiről gőzöd sincs. Olvasod az id.iótábbnál id.ótább cikkeket, azt hiszed, hogy értesz hozzá, aztán itt okoskodsz. Agyam eldobom mekkora ökörségeket írsz
2021. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%
Magyarázod, hogy Duda Ernő nem javasolja a hagyományos vakcinát, miközben a videó címe: "Bármilyen vakcina jobb, mint a COVID-megbetegedés"
2021. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
16. Azt egy szóval nem mondtam, hogy jobb a fertőzés mint az oltás.. de ha vakcinákat nézzük szerintem ezt a legkevésbé..
2021. febr. 21. 20:39
 18/23 anonim ***** válasza:
43%
Jó úgy okoskodni, hogy semennyire sem értesz hozzá?
2021. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18. Kár hogy értek... két szakdogát írtam.. az első HIV AIDSből, a másik pedig HPV 😉😉 molekuláris biológus vagyok és PhDn vagyok és MRSA phageterápiája a témám 😉
2021. febr. 21. 20:46
 20/23 anonim ***** válasza:
:D aha persze, ezt esetleg az hiszi el, aki értelmi fogyatékos :D Minek írtál 2 szakdogát, vagy azt nem sikerült kiguglizni, hogy msc-n diplomamunka van és hogy a bakteriofágok vírusok, nem baktériumok?
2021. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!