Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Be kell oltatni magam? MENNYIB...

Be kell oltatni magam? MENNYIBE KERÜLHET? Mi a véleményetek erről az egészről(nem csak az én példámra vonatkozóan)?

Figyelt kérdés
21 éves nő vagyok.. elég erős immunrendszerem van nagyon ritkán vagyok beteg ha beteg is vagyok egy komolyabb vírus, megfázás átlagosan 3-5 nap alatt átmegy rajtam..és hogy van ez a koronavírus tavaly novemberbe volt 1 hét talán több is mint 1 hét mikor elég rosszul voltam - se szaglás, se ízlelés, torkom fájt, gyenge voltam, hőhullámaim voltak - DE NEM VOLT LÁZAM! - mindennap mértem! így nem foglakozott velem az orvos nem kért tesztet, elküldött. Én meg már jobban lettem nem reklamáltam. Most viszont hogy itt az oltás én már nem szeretném beoltatni magam, ha jól tudom akkor ennek az ,,igazolványnak,, van egy ilyen opciója is csak azért fizetni kell.. amellyel ,,hogyha valaki hitelesített laborban végzett vérvizsgálat által igazolja az antitestek jelenlétét" - 4hónap az érvényessége. Na most ennek lenne értelme? Megéri beoltatni magam úgyhogy azóta semmi bajom? (lekopogom)

#oltás #koronavírus #kell ez nekem
2021. febr. 22. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem volt szaglásod, akkor szinte biztos, hogy átment rajtad a covid. Azt nem lehet tudni, hogy mennyi ideig vagy védett. Az is lehet, hogy ha mégegyszer elkapod, már nem úsznád meg ennyivel. Szerintem oltass inkább.
2021. febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is ugyanez a dilemmám, novemberben átfutott rajtam, teszt nem volt. Én sem szeretnék oltatni, se vérvizsgálatra elmenni, meg amúgy is csak 4 hónapra ad igazolást
2021. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1 az orvos azt mondta meg Cecília is a tvbe hogy lehet megfázás is, influenza a szaglás elvesztése/ízlelés elvesztése. Viszont ugye bár tényleg nem szoktam beteg lenni ebből gondoltam hogy koronavírus mehetett át rajtam.
2021. febr. 22. 18:56
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Inkább korona vírus volt az. Nekem azért nem csináltak tesztet, mert nem volt szaglás vagy íz elvesztése. A doki szerint ezek a tipikus tünetek.
2021. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Ingyen van.
2021. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Oltass. Az ingyen van. Mondjuk ennyi idősen soká fog rád kerülni a sor
2021. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Olyan igazolást akkor kapsz, ha csináltatsz tesztet, tizenpár ezer forint. De mit akarsz az igazolással?
2021. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

Én is fiatal vagyok, férfi, 31. Szintén novemberben voltam koronás enyhe tünetekkel, igaz, én lázas is voltam. És kérem az oltást. Miért? Mert az immunitást meghosszabbítja, megerősíti, megedzi. Az pedig szerencsére már a betegségtől is elég erős lett, megmérték.

De nem is a betegségtől félek, hanem az elsődleges ok, hogy utazni, és itthon is helyekre járni szeretnék, ahol kérhetik majd az igazolványt.

Mit veszíthetsz? Fájni fog a karod egy napig, egy duzzanat, kb ennyi. Inkább, mint akár egy hét kis köhögés is. És ingyen van.

2021. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Ne oltasd magad, mert tönkre teszed vele az életed. Oltásfüggővé válsz.
2021. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, utazás miatt gondolkodom én is rajta! ( utazáshoz meg kellesz ezaz okmány) Illetve nyilván az egészségem is sokat számít, de nem hallani jókat az oltásról így fogalmam sincs hogy oltsak vagy ne.. nem politizálásból de valljuk be sokat hazudnak nekünk így kitudja később milyen hatással lehet a szervezetre bármely oltás.
2021. febr. 23. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!