Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet ilyen súlyos a...

Hogy lehet ilyen súlyos a helyzet Szlovákiában, amikor szigorúbb intézkedések voltak és sokkal többet teszteltek, szinte mindenkit?

Figyelt kérdés

Úgy tudom Szlovákia volt az ahol teszt nélkül dolgozni sem mehettél, valamint hatalmas országos tesztelések voltam, valamint szerintem szigorúbb intézkedések korlátozások voltak


[link]


2021. febr. 23. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Minek kell ilyen nyomasztó kérdéseket feltenni ide? Meg ilyen nyomasztó híreket belinkelni
2021. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 krwkco ***** válasza:
72%

#1


1. Azért, mert vannak emberek, akik szeretnék érteni a körülöttük zajló eseményeket.


2.Másrészt, evolúciós okokból jobban érdekelnek minket a veszélyekről szóló rossz hírek, mint a jók. Sajnos -a technikai fejlettség miatt- a média azt is az arcunkba nyomja, ami a világ másik végén történik. Ami nem érint minket és nem is tudunk ellene semmit tenni. Ezért abban igazad van, hogy emiatt a rossz hírek hamis módon betöltik az életünket.

2021. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krwkco ***** válasza:
76%

Még az országos tesztelések után is maradnak felfedezetlen fertőzöttek:

- nem megy el mindenki a tesztre

- az első két napban a gyorsteszt nem mutatja ki a fertőzést, mert még kevés vírus van az orrüregben

- ha a határok nincsenek teljesen lezárva, onnan is behozhatják a vírust.


Emiatt a fertőzöttek számának görbéjében keletkezik egy hirtelen csökkenés, de az R szerinti exponenciális növekedés -az alacsonyabb szintről- ugyanúgy folytatódik, mint korábban. Sőt ha az emberek lazítanak, még meredekebben.


Egy országos tesztelés csak akkor tudná stzinten tartani a járványt, ha kb. hetente/kéthetente megismételnék.

2021. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én már akkor feltettem a kérdést: oké, letesztelik, megtudják mennyi van, éééés?
2021. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:

#4


Szlovákiában nem felmérés jellegű teszt volt 15000 emberre, mint nálunk, hanem országos.


Akinek pozitív a tesztje, azt megkérték (kötelezték), hogy 2 hétig maradjon otthon és akkor azon az ágon megszakadt a terjesztési lánc.

2021. febr. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dehogy szakadt. A családtagok nem maradtak otthon, mert akkor kb az egész ország otthon maradt volna. Tudom, hogy milliókat teszteltek, de ezzel csak 2 hétre lehet elintézni a dolgokat. Mint látható is.
2021. febr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:

#6

"akkor kb az egész ország otthon maradt volna."


A kb. 0,8%-nyi pozitív esettel együttlakó rokonság kiteszi az egész ország lakosságát? Szlovákiában az átlagos családméret 125 fő?


Komolyra véve: a pozítív alanyok családtagjanál is radikálisan csökken a terjesztés esélye:

- ha már megfertőződtek, akkor a teszt valószínűleg náluk is pozitív

- ha még nem, jobban betartják a járványszabályokat a betegggel szemben

- ha megtehetik, önként otthonmaradnak

- ha munkahelyre, közösségbe mennek jobban vigyáznak, hogy ne adják tovább az esetleges fertőzést.


Egyetértek, hogy az ilyen tesztet legalább kéthetente meg kellene ismételni. Ezt én is írtam a #3 hozzászólásban.

2021. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó, 200 ezer embernek kellett volna pluszban otthon maradni. Bármit is dolgozik. Boltba sem mehet. Sehova. Nem megvalósítható.

És az a 10 ezer, aki már fertőzött volt, de még nem volt kimutatható, ugyanúgy vígan fertőzött és 1 hét múlva minden ugyanott áll, ahol elötte volt. Tudható volt, hogy nem kéthetente lesz 3-4 millió teszt, ezért kérdeztem, hogy mi értelme. Rosszabbul állnak, mint mi, de legalább egy csomó pénzt is feleslegesen ki...tak.

2021. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Azért mert a korlátozasok ellenére simán bemehetett fertőzött is az áruházakba. Hivalatlosan ugy volt hogy végső esetben FPF2-es maszk+kesztyű, de igazából csomóan sajnos kihasználaták ezt a lehetőséget és megszegték a karantént

A másik meg az hogy az emberek "titokban" sok helyen igy is találkozgatnak, hiába van elméletileg január óta olyan korlátozás hogy senkivel sem lehetne találkozni

2021. márc. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Úgy hogy az emberek bocsánat a kifejezésért, de sz*rnak az intézkedéseket betartani. Kiderül az emberröl, hogy pozitív, az az elsö dolga, hogy elmegy nagybevásárlásra mielött bekerülne az evidencióba és karanténra lenne kötelezve. És karantén alatt is simán járkálnak a városba vásárolni, illetve ismerös is jár náluk. A kormány sajnos hiába hozza ezeket szigorú rendeleteket, ha ilyen sok a felelötlen ember, aki fittyet hány a szabályokra. (Írom ezt szlovákiai magyarként, és sajnos nem egyszer szembesültem ezzel)
2021. márc. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!