Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem érti senki, hogy...

Miért nem érti senki, hogy miért terjed a vírus még mindig?

Figyelt kérdés

Mostanában a leggyakrabb komment amit olvasok, hogy "mindenhol maszkot kell viselni, mégis hogy terjedhet még a vírus?" amire általában jön a reflektálás, hogy "hát ennyit ér a maszk".

Nem tudom ezek az emberek milyen alternatív valóságban élnek.


Nekem itt Budapesten szembetűnő azonnal, hogy hol van a "rés a pajzson". Az emberek többsége össze-vissza fogdossa a maszkot, húzza fel-le, ráadásul vékony szutyok maszkokat hordanak. A buszok tömve, ahol mindenki összefogdos mindent, egy lépést nem tudnak anélkül tenni, hogy ne fogjanak meg egy kapaszkodót. Aztán leülnek, telefont előveszik, nyomkodják. Buszról leszállva elteszik, alaposan kezet fertőtlenítenek, aztán elégedetten újra előveszik a telefont amit az idén nyomkodtak össze... :D


De mondhatnám azt is, hogy mivel semmi sincs nyitva, ezért a legtöbb ember hétvégén házibulikat tart. Nem vagyok álszent, én is tartottam jó párat. De nem is csodálkozom, hogy terjed még mindig a járvány. Ha én, aki relatíve óvatos embernek gondolom magam ennyire felelőtlen tudok lenni - mert már kiégtem mentálisan a bezártságtól -, akkor mit várjon az ember másoktól?


Arról nem is beszélve, hogy az iskolák nyitva, a gyerekek hordják-viszik a fertőzést észrevétlenül, a legtöbb munkahely meg már egy hónapja elkezdte visszahívni a dolgozókat legalább heti 1-2 napra a home office-ból.


Nem értem a létjogosultságát a maszk miatti nyafogásnak. Mintha azt várnák el, hogy valami láthatatlan védőburkot von az ember köré ahogy felveszed magadra.


Nekem is van két barátom akik úgy kapták el, hogy gőzük sincs, hogy hol szedhették össze, nem volt beteg a környezetükben senki.



2021. márc. 1. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
A korlátozások megfelelőek lennének, ha be is tartanák az emberek.
2021. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
A maszk nem ér semmit a véletlenre bízni az embereket nem lehet de hétvégén vissza térünk rá hogy mivan ha el nem múló pillanat amikor megérkezik hozzád legközelebb kérdezd meg tőle hogy mire ott vannak azok akik szívesen dolgoznának önöknek abból hogy nem üzemel még mindig álmodom hogy az megfelelő lenne így rendben vagyunk akkor kérlek írj emailt a pénzed van a pénzre pályázhatnak lakóházak lakóközösségek születését követően a pénzed van a pénzed akkor a megbeszéltek szerintem utalom vissza ahogy megbeszéltük hogy hogyan működik
2021. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

2

Hogy mi?

2021. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kései Sirató ***** válasza:
70%
Házibulikat tartottál és van képed másokat szidalmazni?
2021. márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt "szidalmaztam" aki nem érti, hogy miért terjed a járvány. Szerintem nem az összes házibulit rendeztem én. :) Plusz én nem csodálkozom, hogy terjed a járvány. A szövegértésre gyúrjunk még rá picit, kedves 4-es.


A 2-esnek valaki adjon már egy pár írásjelet, mert leolvad az agyam.

2021. márc. 1. 13:18
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Vót pofád házibuli Attilával és ha nem akkor kérlek írj egy emailt ide kattintva mentse el hogy elviszik Budapestről az Európa Tanács parlamenti közgyűlésének elnöke a pénzed van a pénzre pályázhatnak
2021. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem "senki nem érti". A hülyék nem értik. Az ő fejükben nincs olyan,

hogy valami pl. 92%-os védelmet nyújt átlagosan, valami vagy mindentől véd vagy semmitől. Amúgy a maszkok elsősorban az azt hordó személy fertőzőképességét csökkentik jelentős mértékben, legalábbis a normál, legtöbbek által hordott maszkok, azaz az emberből orron/szájon át kijutó, vírust tartalmazó cseppek számát, illetve azok lendületét csökkentik. Ezt megteszik akkor is, ha az emberek ilyen hülyeségeket csinálnak, csak ugye önmagukban sem száz százalékosak, vannak erről kutatások, meg ezer más módon is terjedhet a fertőzés.

2021. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Hogy mondod, kedves hatos? Nem értettem tisztán.
2021. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Én gyors étteremben dolgozom, már egy éve hordjuk a maszkokat de néhányan még mindig nélküle jönnek be és nem értik meg hogy a nem ehetsz az étteremben szabályozás a kinti asztalainkra is vonatkozik amiket ugye bár nem tudunk behozni mert rögzítve vannak. Én kicsit sem csodálkozom hogy még terjed
2021. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sisiwrc ***** válasza:
Tipikus fing fürészelés😎
2021. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!