Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A COVID oltás miért okoz...

A COVID oltás miért okoz sokkal durvább mellékhatásokat, mint más oltások?

Figyelt kérdés

Annyi oltást kapunk életünkben, amik egyrészt kötelezők, másrészt ha nem is kötelezők, de népszerűek (pl. hpv ellen, influenza, tetanusz stb.) és azért általában egy kis izomfájdalmon kívül nem szoktak komolyabb tüneteik lenni (nyilván van kivétel). Most viszont elég sok ismerősöm mesélte, akik beadatták maguknak a covid oltást már, hogy totál kidőltek tőle, több napos/akár egy hetes láz, konkrétan covidosak lettek.

És ami a legdurvább, egy nagyon távoli ismerősöm a covid oltást követően pár nappal lett covidos és meg is halt (idős volt már).


Nem tudom, eddig nagyon hajlottam abba az irányba, hogy beadatom magamnak az oltást, de egyre inkább azt érzem, inkább elkapom a betegséget (fiatal vagyok), de ez az oltás kezd ijesztő lenni.



2021. márc. 2. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, hogy 16 éves korom környékén mely oltást kaptam, de lázas voltam utána 2 napig.
2021. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Családunkban 5 fő van túl az első oltáson. Talán a karjuk egy picit fáj. Sőt ismerek olyan idős nénit akinek a tüdejével van gond évek óta. Ő azt mondta, hogy mióta megkapta azóta ilyen mélyen már nagyon régen tudta szedni a levegőt. Ő nagyon örül, hogy meg kapta. Azt nem tudom melyiket, nem a kínait, de a háziorvosi rendelőben kapta meg.
2021. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, akkor azért vannak ellenkező tapasztalatok is. Ez jó hír!
2021. márc. 2. 17:15
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Kis városban lakom, de komoly problémáról még nem hallottam oltás után.
2021. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Off: "konkrétan covidosak lettek" Nem lettek.
2021. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%

"Most viszont elég sok ismerősöm mesélte, akik beadatták maguknak a covid oltást már, hogy totál kidőltek tőle, több napos/akár egy hetes láz, konkrétan covidosak lettek."


Előszöris: magától a vakcinától nem lesz senki covidos, mivel egyikben sincs élő vírus.

Másodszor: a vakcina nem azonnal véd a beoltás után, hanem idővel, sőt a mostani vakcinák leginkább csak a második oltás után kezdenek védeni. A már megszerzett, esetleg időközben megszerzett betegségtől nem tudnak megvédeni. Azaz az ismerőseid jó eséllyel már fertőzöttek lehettek az oltás idejében, de az sem kizárható, hogy épp az oltásra várakozás közben kapták el.

Harmadszor: egyik oltás sem véd 100%-ban.


De amúgyis csak egy troll vagy kitalált sztorival...

2021. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De jó is lenne, ha csak troll lennék kitalált sztorival! Na mindegy..
2021. márc. 2. 17:29
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Kerdezo, nem sok gyerek van a kornyezetedben, igaz? Mert bizony a kotelezo vedooltasok sokszor nagyon megviselik a szervezetuket, tehat a kerdesedre a valasz: nem okoz durvabb mellekhatasokat, mas oltasoknak is vannak.

Az oltas nem ijeszto, nem kapsz chipet, nem kezdesz el tole oroszul beszelni, nem no ki a harmadik kezed. Az oltas a megoldas, es elobb-utobb egyebkent is kotelezo lesz, mert a boltba se mehetsz majd be igazolas nelkul, tehat kenytelen leszel beadatni.

2021. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az influenzaoltás után két napig fájdalomcsillapítókat kellett szednem, hogy ne fájjon.
2021. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, én is azt gondolom, hogy nem találkoztál te még gyerekes családdokkal. A kötelező gyermekoltásoknak is lehetnek ilyesfajta mellékhatásuk, attól nem károsak, csak ilyenkor elkezd dolgozni az immunrendszer.
2021. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!