Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ki szüntetné be a korlátozásokat?

Everlight kérdése:

Ki szüntetné be a korlátozásokat?

Figyelt kérdés
Többet ártottak mint használtak.

2021. márc. 3. 23:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem minden józanul gondolkodó ember, nem NER tag beszüntetné.
2021. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
40%
Egyebkent en mar kicsit ugy vagyok ezzel, hogy akit alapbol elvinne a virus, azt mas is elviszi. Lehet sajnalkozni, de ez az elet rendje. Ezert sem ertem amikor tele van a feedem azzal hogy 109 eves jarni, meg mar epelmev gondolkdoni, magat valszeg ellatni nem biro idoseket beoltanak? Minek? Hogy kapjon meg 2 evet? Masnak meg a megelhetese megy tonkre, akar utcara kerul miattuk, mert hogy őket vedeni kell. Ja nagyon, semmit nem tesznek mar ezek a gazdasagert.
2021. márc. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
22.Igazad van ha tetszik ha nem,nem élhet senki örökké,szerintem eleve pazarlás annak vakcinát adni aki elmúlt 80 éves,főleg ha eleve nem is egészséges
2021. márc. 5. 07:19
 24/28 anonim ***** válasza:
78%

Azt ugye tudjátok, hogy elég hiteltelen a korlátozáspártiakat lefasisztázni, amikor ilyeneket mondotok nyíltan.

Egyébként a logika is elég sánta. Ha a veszélyeztetettek megkapják az oltást eggyel kevesebb ok lesz a korlátozások fenntartására. De logikát és emberséget hiába is várunk a vírustagadóktól.

2021. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
48%
Ebben mi a virustagadas utolso? Hol irtam azt, hogy nincs virus, vagy egyszeru natha? Csak annyit irtam hogy szerintem nem igy kene priorizalni, hogy akkor most az osszes idost beoltjuk hanem elore kene sorolni a fiatalabbakat, akik mondjuk dolgoznak, napi kontakban vannam masokkal. Vannak kivetelek, de szerintem sok idosnek nem letszukseglet, hogy osszevissza csaszkaljon, es miatta keljen mar egy eve otthon bezarva dolgoznunk.
2021. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
58%
Jó, akkor a vírusszkeptikus megfelel? Vagy mi a szimpatikus kifejezés az érzékeny lelketeknek?
2021. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
39%
Nezd, a lakossag nagy reszenek nincs annyi felretett penze, hogy honapokig birja ezeket a megszoritasokat. Ne is haragudj, de inkabb elkapnam megegyszer a Covidot, fekudnek vele 3 napot, ahogy augusztusban tortent, es utana megint dolgozhassak, ahelyett hogy arra varjak, hogy melyik ujabb mutans fog megjelenni. :))
2021. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Pont a korlátozások miatt válik veszélyesebbé a víyrus!


[link]


A vírus fertőzőbb változatának egyértelmű előnye van a kevésbé fertőző változattal szemben akkor, ha a környezeti hatások megváltoztatásával nyomást gyakorolunk a vírusra, így még nagyobb előnyt biztosítunk a fertőzőbb változatoknak. A társadalmi elkülönülés világszerte történő erőltetésével nagyobb előnyt biztosítunk a vírus fertőzőbb változatai számára, így a fertőzőbb és veszélyesebb mutánsok fognak elszaporodni a hagyományos változatok helyett.

Olyan környezetben, ahol az emberek között rendszeresen szoros a kontaktus, miközben tömegben vannak, a fertőzőbb változatnak nincs különösebb előnye a többivel szemben. A társadalmi távolságtartás, az otthonmaradás, a maszkok és a tömeges összejövetelek tilalma időlegesen kétségtelenül elnyomják a vírust, de nagyobb előnyt biztosít ezáltal a vírus fertőzőbb változatainak. A könnyebben terjedő vírusvariánsok dominálnak, és gyorsított sebességgel kiszorítják a kevésbé átvihető variánsokat. Ily módon a vírus elnyomására tett erőfeszítések felgyorsítják az NPI-rezisztens (Non-Pharmaceutical Interventions) változatok fejlődését, akárcsak az antibiotikumok használata az antibiotikumokkal szemben rezisztens baktériumok fejlődését.

Korábban az emberi normális viselkedés összefüggésében kifejezetten hátrányos helyzetben voltak azok a variációk, amelyek virulensebbé váltak. Ennek oka, hogy 2020 előtt csak akkor maradtunk otthon, ha túl betegek voltunk ahhoz, hogy kimenjünk. Ha volt egy kis torokfájásunk és orrfolyásunk, akkor is dolgozni mentünk, iskolába jártunk. Ez azt jelentette, hogy a virulensebb törzseknek, amelyek nagyobb valószínűséggel betegítik meg az embereket, természetesen előforduló hátrányuk volt a kevésbé virulens törzsekhez képest.

Ez az oka annak, hogy ezek a vírusok általában kevésbé halálosak. A kevésbé virulens változatok azért dominálnak, mert jobban terjesztjük, több embert megfertőzünk és természetes immunitást biztosítunk, mielőtt ezek az emberek kapcsolatba kerülnének egy ritkább, virulensebb változattal. Ha mindenki otthon marad, függetlenül attól, hogy milyen állapotban van, akkor a kevésbé virulens változatok elveszítik előnyüket, mert a virulensebb változatok javára billentettük a mérleget.

A tenulmány szerint mindezen állításokat ma már adatokkal is alá lehet támasztani, s nem véletlen, hogy pont a legszigorúbb korlátozásokat alkalmazó angliában jelent meg egy fertőzőbb mutáns, ami aztán továbbterjedt a világra.

Ennek értelmében a legkárosabb az, hogy bezárkózunk, maszkot viselünk, és korlátozásokat alkalmazunk, hiszen így idővel táptalajt biztosítunk a veszélyes mutánsoknak.

Aki tehát most azt mondja, hogy a korlátozásokat elszabotálók miatt halt meg a rokona, annak visszanyalt a fagyi, mert pont hogy a korlátozásokat erőltetők miatt fognak meghalni majd a szüleink, nagyszüleink, tehát a valódi gyilkosok pont azok, akik a maszkviselést és a korlátozásokat erőltetik.

2021. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!