Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A hazai covid halálesetek...

A hazai covid halálesetek száma hétvégente miért jóval kisebb karácsony óta?

Figyelt kérdés

Kb azóta tart ez a szabályos periodicitás, hétvégi napokon (ami ugye a vas+hétfő reggeli adat lesz) fele-kétharmada az esetszám a hétköznapinak.

Feltételezem, a betegség nem tart hétvégi szünetet.

Ha vki előzőleg igazolt covidosként hal meg, a szgépes nyilvántartás tudja róla azonnal, hogy covidos volt.

Aminek helyt adok, hogy folyamatban lévő teszt hétvégén lassabban készül el, mert a laborokban csökkentett kapacitással dolgoznak.

Így két dolgot tudnék feltenni:

1. Olyan gyorsan betegszenek és halnak meg sokan, hogy még meg sincs a teszteredmény, hogy egyáltalán covidos a páciens, miközben már meg is halt. Újabban a vírus (a mutánsok miatt?) állítólag tényleg gyorsabban lebetegít sokakat, már az elején súlyos tünetekkel.

2. Esetleg bevezették, hogy minden elhunytat post mortem letesztelnek, így sokakról a haláluk után kiderül, hogy fertőzöttek voltak, még ha nem is kimondottan ez volt a haláluk oka, mert az emberek nem kis részében benne van most ez a vírus, legfeljebb nem okoz (specifikus) tüneteket.

Szerintetek?



2021. márc. 6. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Hétvégén a vírus szabin van, ej-ej, hogy te ezt nem tudtad.... 👿
2021. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
[link] Xd
2021. márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Lehet hétvégén nem dolgoznak a tesztelemzők, vagy laborosok vagy tudomisén.
2021. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem jelentik le olyan gyorsan, adattorlodas. Nem hinnem, hogy mas oka lenne. 7 napos mozgoatlagot kell nezni.
2021. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2: nem írnak arról, amit felvetettem. Vagy ha a reggeli magas esetszámot akartad mutatni, az a tegnapi (pénteki) meghaltak száma.

#3: ez evidencia, én is írtam. Na de ennyire jellemző, hogy csak halál után van meg a teszteredmény?

2021. márc. 6. 09:35
 6/11 anonim ***** válasza:
:(
2021. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#4, köszi, ez azt mutatja, hogy hiába vki meghal mondjuk szombaton, miközben az eü nyilvántartás által már akkor tudottan covidos volt (akár abba halt bele, akár nem), nagyon gyakori, hogy mégsem kerül bele a vasárnap reggeli számokba, hanem pl csak hétfőibe? Azaz a halotti jelentés amíg nem készül el (hétvégén esetleg ez is döcögősebb), addig a nyilvántartás (esetleg napokig) azt sem tudja róla, hogy már nem él?
2021. márc. 6. 09:44
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem boncoljak őket, bármiben meghalhattak
2021. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
#7 Szerintem igen, nem jelentik le csak hetfon. Ha megnezed a KSH halalozasi szamok is valtoznak meg hetekkel kesobb is. A covidos szamok is kisimulnanak, ha azt neznenk, hogy melyik nap halt meg a beteg, nem azt, hogy mikor jelentettek a halalt a Covid nyilvantartasba. De igazabol ennek nincs semmi jelentosege, 7 napos mozgoatlag kisimitja.
2021. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hétvégén nem mennek orvoshoz, meg kevesebben mennek teszteltetni is. Hétfőtől aztán beindul a gépezett.
2021. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!