Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ki szerint nem érnek semmit a...

Everlight kérdése:

Ki szerint nem érnek semmit a maszkok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 11:27
A kérdező szavazást indított:
Nem ér semmit
kell a maszk
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Önmagában semmit sem ér ha 20cm-re vagyunk egymástól ha meg távolabb akkor talán.
2021. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A kovidióták szerint.
2021. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kertész Körte ***** válasza:
36%
Ha betartjuk a maszkhasználati dolgokat (pl. moshatónál: rendszeresen mossuk ki) felvétel, levételnél is mossunk kezet, fertőtlenítsünk, akkor többet használhat.
2021. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak eddig nem értek semmit,és nem is fognak.
2021. márc. 9. 23:53
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Én a COVID-ra nem tudom, de szerintem arra is hatásos lehet.

Viszont azt megfigyeltem, hogy amióta hordani kell, nem volt felsőlégúti fertőzésem. Talán kétszer enyhe torokfájás, orrcsavarás, de pár nap alatt el is múlt.

Pedig október végéig heti 5 nap iroda volt, azóta is párszor bejárok, barátokkal is találkozgattam valamennyire. Más években ősz óta eddigre 2-3-szor is náthás voltam. Jó, persze, kevesebbet találkozunk egymással - és ezek szerint ez is segít.



Továbbá az irodában és a tömegközlekedésen más években a hűvös, párás, zárt helyre menekülős, szellőztetésmentes ősz beköszöntével rengetegen köhögnek, prüszkölnek, fújnak orrot - most valahogy ez is kimaradt!



Tehát hat ez a maszk.

2021. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Dehogyisnem ér. Emiatt leszünk betegebbek és alakulnak ki a veszélyesebb mutációk. Ezek pedig kellenek a számokhoz, amik meg a korlátozásokhoz kellenek. Tehát igenis van értelme.
2021. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Érnek valamit, de nem csodaszerek. Leginkább azt kéne megkérdezni, volt-e olyan, hogy más aki nem hordott maszkot elkapta, te meg, nem és hordtad? Vagy fordítva és mik voltak a körülmények (időtartam, zárt tér, szellőzés, távolság, maszk típusa)
2021. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Pont a maszk és a korlátozások miatt lesz fertőzőbb a vírus és alakulnak ki az újabb veszélyesebb mutánsok: [link]
2021. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

#8-as .. hát.. így is lehet magyarázni, de hülyeség, mivel, akkor is lesz mutáció, ráadásul akkor is sikeresebb fog elterjedni

Plusz, ha nem akadályozod meg a terjedést több mutációd lesz adott idő alatt.

2021. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem pont az lett a baj, hogy nem lett világszintű két hetes lezárás az elején, akkor nem lett volna több gazdatest.. és kész, de ilyesmit ugye nem lehet tenni..
2021. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!