Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hol tudok tájékozódni valós,...

Hol tudok tájékozódni valós, hiteles forrásokból, hatásvadász-mentesen a hazai Koronavírus helyzetről?

Figyelt kérdés

Eddig a Portfolio-n olvasgattam a Covid híreket, de mostanában már velük is kezd tele lenni a hócipőm: egyre rémisztőbb, hatásvadászabb cikkeket írnak :"drámai a helyzet az eü-ben", "berobbant a járvány az országban", "rendkívül aggasztó a covid-helyzet", "minden eddiginél súlyosabb a járvány"... ezek nem szó szerinti idézetek, de hasonló hangnemű cikkekkel van teli az oldal. És ugyanezek mennek a tv-ben is.


Ezekből néhányat elolvasok/megnézek, és máris újra elkezdek félni, pedig nem akarom rettegésben élni a mindennapjaimat. Viszont homokba sem akarom dugni a fejem, jó lenne követni a híreket, hiszen a veszély valós.


De létezik vajon olyan hírforrás, ahol megbízható, hiteles adatokat közölnek a magyarországi járványhelyzetről, mindezt pedig tényszerű, higgadt hangnemben, nem pánikkeltő módon? Meg persze nincs teli álhírekkel, vagy félrevezető információkkal, hanem tényleg a valós helyzetet ismertetik.


Ha valaki esetleg tudna ajánlani egy ilyet, azt nagyon megköszönném!



2021. márc. 9. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ne híreket, hanem statisztikákat nézz.
2021. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Pánikkeltő ? Ez a valóság még ha nem is akarsz tudni róla.
2021. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos ezek tények, még ha egyes médiák "túl is tolják".
2021. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem vagyok járványtagagó, sem vírusszkeptikus, tudom, hogy nagy a baj, és komoly a helyzet.

Viszont úgy érzem, hogy a média erre csak rátesz még egy lapáttal a pánikkeltő hangnem miatt. Persze ezt valamennyire meg is értem, mert valahogy fel kell nyitni végre a sok renitens tagadó szemét, akik szerint ez még mindig csak egy "sima megfázás".

Én viszont eddig sem vettem félvállról a dolgot, de mostanában egyre inkább azt érzem, hogy az a cél, hogy még inkább riogassák az embereket. Mostanra ott tartok, ha véletlenül köhintek egyet, már rögtön az az első gondolatom, hogy "ugye nem kaptam el?"

Alig járok emberek közé, akkor is extrán vigyázok, mégis attól félek ha én, nem, akkor egy óvatlanabb családtagom elkapja és hazahozza.

De most nem ez a lényeg, a kérdés nem erre vonatkozott. Hanem hogy hol találok olyan hírforrást, ahol "túltolástól" és drámai hangnemtől mentesen tudnék tájékozódni? És persze ahol nem alaptalan találgatásokat írnak, hanem olyan információkat, amiket tényekkel is alá lehet támasztani (pl. nem írják, hogy erre vagy arra a mutánsra hatástalan a vakcina, amíg erről nincs valamilyen hivatalos tanulmány).

2021. márc. 9. 15:49
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom ,egyes elemzők szerint pont hogy nincs eléggé kommunikálva hogy milyen komoly a helyzet, hiányolják a sokkoló kórházi riportokat például.
2021. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A politikai hátterek és a firkászok szezációhajházása miatt elég nehéz objektív információkat összeszedni.

Többnyire a józan észre kell hagyatkozni.

2021. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hitelesen sehol.
2021. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
itt: [link]
2021. márc. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát ez elág baj, pedig szerintem pont hogy most lenne a legnagyobb szükség a hiteles, objektív információforrásokra.


Utolsó: ha-ha-ha. gratulálok, te nyerted a "nap trollja" kinevezést.

2021. márc. 10. 11:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont tegnap találtam egy jó kis oldalt: Qubit, és ezen belül (bármily fura is) "MAJOM"

Meg, statisztikák: atlo.team/koronamonitor

És a koronavirus.gov.hu

2021. márc. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!