Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha annyira veszélyes a COVID,...

Ha annyira veszélyes a COVID, akkor hogy lehet, hogy nem hullanak az utcákon az emberek és cukorbeteg ismerősöm is ágyban kihordta?

Figyelt kérdés

[link]


Ezek a sportolókkal példálózó cikkek már irritálóan hangulatkeltőek. Mondom mindezt úgy, hogy huszonéves autoimmun beteg vagyok (50 kilóval, nulla mozgással), szóval ha elkapom tuti meg kell benne halnom. Ennek ellenére még én is részben szkeptikus vagyok (vagy inkább csak félelemből nem akarom ezeket a sztorikat elhinni), hiszen 40-es éveiben járó cukorbeteg ismerősöm se halt bele, pár hétig az ágyat nyomta és utána ment is dolgozni.


Azt se értem, hogyha főként krónikus betegek halnak meg benne, akkor ez a jómadár kislány egész életében töltött sportolói vénával miért kényszerül oxigénmaszkra meg sz** állapotban kórházba befekvésre? Valami itt nagyon nem kerek.



2021. márc. 13. 18:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Szóval szerinted minden egyes alapbetegséggel rendelkező embernek meg kell halnia ahhoz, hogy veszélyesnek tekintsük? Hallottál már statisztikákról, esélyekről?
2021. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt ő "egykori kapus" így írta a cikk, olyan 2006-ban volt a való világban és már akkor se tűnt sportolónak, pláne azóta és az is 15 év, ami eltelt.

Másik, nem mindenkinél ugyanúgy zajlik le ez a betegség, szerencse kérdése.

2021. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
42%

#1 hagyjuk a statisztikát.


Ha valaki ma autóbalesetben meghal, de a boncoláskor kimutatják a covidot a szervezetéből, akkor a halál oka covid lesz és nem autóbaleset.. ezért ilyen magas a halálozási arány ma Mo-on

2021. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%
Bocs, 2014-ben szerepelt, az is 7 éve volt, kapus pályafutás meg 12 éve.
2021. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%

3

Jó nagy baromság. Mi a bizonyítékod rá? Állítani én is állíthatok bármit.

2021. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%
Azt, aki autóbalesetben halt meg, nem boncolják, de még azt sem értem, hogy mutatnák ki boncolás közben a covidot.
2021. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyógyszeresen szinten tartott cukorbetegre nem biztos, hogy súlyos hatással lesz, mint ahogy az se, hogy teljesen egészségesre nem lehet súlyos.
2021. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Én is aláhúzom 2-es 2. mondatát. Borzasztóan eltérően zajlik a betegség (ebben nagyon eltér pl az influenzától, ott is vannak eltérő lefolyások, de közel nem ennyire), előre senki nem tudja, nála hogyan lesz. Még ugyanaz az ember is, ha 1x enyhén megúszta, lehet, legközelebb súlyos lesz. De az is lehet, hogy nem. Most azt mondják, statisztikailag jóval jobbak az esélyei, aki 1x már elkapta, de akadnak egyedi ellenpéldák.
2021. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, hogyan definiálnád a veszélyességet? A veszettséget okozó vírus veszélyes? Ha jelentkeznek a tünetek, akkor 100% a halálozási arány. Ettől függetlenül nagyon kevesen betegednek meg benne, mivel nem a levegőben terjed, mint a covid. A veszélyességet nem csak egy szempontból lehet kategorizálni (tehát nem kizárólag halálozási arány alapján).
2021. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
19%
Ez a vírusbetegség annyira felkészületlenül érte az "emberiséget", hogy még a kutatók sem ismerték sem a vírust, sem az általa okozott betegség lefolyását, sem a hajlamosító tényezőket. Azt hiszem, hogy némileg logikátlan, hogy az ellenanyag tesztelést háttérbe szorították, ugyanis valóban lehet, hogy sokan már átvészelték valamilyen formában. Egy ismerősöm itthon, lánya Németországban esett át ezen a vírusbetegségen még 2018-ban, amikor híre sem volt ennek a vírusnak. Ők is csak 2010-ben, amikor már Európában is megjelent járványos formában a betegség, akkor utólag tudták azonosítani, hogy ezen esetek át, ugyanis íz- és szagérzékelésük eltünt. Ismerősön ezt úgy írta le, hogy igen magas lázzal és korábban nem tapasztalt súlyosságú légcsőhuruttal, köhögéssel szenvedett, de folyamatos kalmopirin szedés mellett 3 nap után már nem volt lázas, de a köhögés és légcsőhurut csak hetek alatt tűnt el. Én az elmúlt 5 évben háromszor estem át valamilyen lázzal, izomrángásokkal és köhögéssel, tüdő érintettséggel társuló vírusbetegségen, így nem lehet kizárni, hogy a covid fertőzésnek volt valamilyen formája. A továbbadás körülményei sem tisztázottak. A fiam pedagógus élettársa novemberben esett át rajta súlyos tünetekkel, de sem a fiam, sem a velük egy háztartásban élő 4 kiskorú gyerek láthatóan nem fertőződött meg.
2021. márc. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!