Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatalon milyen veszélyei...

Fiatalon milyen veszélyei vannak a kezeletlen cukorbetegségnek?

Figyelt kérdés

Fiatalon nincsenek veszélyei? Mindenképp később alakul ki szövődmény, akár vigyázunk, akár nem?


2 év kezeletlen egyes típusú cb után lehetnek szövődmények?

Tartósan 10felett van a cukor.


(igen egy kérdést már tettem fel kb 2 hete paromrol)


2020. ápr. 18. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Eleinte csupán vakságot okoz a kezeletlen cukorbaj.

Később érelzáródást, strokot, szívleállást, lábamputációt stb...

Válogassál kedvedre.

2020. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Fiatalon csupán egyetlen veszélye van,

hogy -esetleg- nem leszel öreg!!

2020. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Tönkremegy a vese, a szem és az artériák.

Veseben a sok cukor megnöveli a húgyúti infekciok lehetőségét, megjelenhet a fehérje a vizeletben (vérnyomással osszefuggesben, ez egy circulus vitiosus folyamat), elmeszesednek az erek --> rugalmatlanna válnak az erek, vérnyomás nő ---> vese nephronjai tönkremennek. Ugyanez a szemmel. Szem belnyomása nő, ami makuladegeneratiohoz vezet.

Szóval nem éri meg kezeletlenul hagyni az a cukorbetegséget. Vannak egyéb finomságok is de túl hosszú lenne a válasz.

2020. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És az igaz lehet, hogy - neten olvastam-azért alakul ki sok cukorbeteg esetében magas vérnyomás mert túl terhelt a vese és vese károsodás alakul ki?



Nagyon köszönöm a válaszokat.

A legtöbb nézés oldal idosekrol ír.

2020. ápr. 18. 21:20
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat utolsó, már látom, h pont írtál erről, amikor felnéztem nem volt látható a válaszod.

Köszi!

2020. ápr. 18. 21:22
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem teljesen kezeletlen, mert szúrja az inzulint.

"Csak" egyáltalán nem dietazik eszik össze vissza. Már nemtudom mivel ijessszek rá.

Merevedési probléma is előfordul néha. Na nem sűrűn, de sűrűbben mint normális lenne ennyi idősen. (2 hetente biztos)


Nagyon ingadozik a cukra és nemtudom mit tehetek.

Attól félek bele hal hamarosan, vagy nagy baja lesz, amitől szenvedni fog.

2020. ápr. 18. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont az "így kezelt" cukorbeteg ismerősöm halt meg 19 évesen.

Inzulinozta magát, de össze-vissza evett, ivott. Délután még találkoztunk az utcán, estére kórházba vitték, éjszakára meghalt. Ennyi az élet...

2020. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jézusom.

Na ettől félek.

2020. ápr. 18. 21:58
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

A 3. Válaszoló vagyok. Sajnos ebben az életkorban gyakori ez a.problema, hogy nem érdekli, ami érthető, sajnos ez még a dac korszaka. Szépen rá kell vezetni,.hogy teljes életet élhet ezzel a.problemaval, de ha úgy folytatja, akkor karosodni fog az egészsége.

Szerintem célszerű lenne kortarsakkal összehozni, akiknek ugyanúgy cukorbetegségben szenvesnek. Ha tartozol valahova, Máris érzed H nem vagy egyedül. Szerintem ez egy rendkívül motiváló dolog.

2020. ápr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!