Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A covid intézkedések jelenleg...

A covid intézkedések jelenleg lehetővé teszik a sportolást maszk nélkül bárhol (az utcán)?

Figyelt kérdés

Ismert személy tett rá utalást, hogy bár nem ért egyet a maszkhordással, sportoláshoz az utcán maszkot fog hordani tegnaptól, vagy tegnapelőttől kezdve, amíg fennállnak a vonatkozó rendeletek.


Ellenben nem tudom elképzelni. Az ember futás közben alig kapna levegőt maszk alatt.



2021. márc. 15. 17:25
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

A maszk légáteresztő, pont az a lényege, hogy megszűri a levegőt. Futás közben erőteljesebben és gyakrabban lélegzel, ennek megfelelően a maszkon is több fog átáramlani.

Nem azt mondom, hogy kellemes, de hogy ne kapnál benne levegőt, az ostobaság.

2021. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: a saját magad által kifújt széndioxidot is sajnos visszalélegzed apránként, ha maszkot hordasz. Ez orvostudományi tény, hivatalos vizsgálatok kimutatták.

(Nem a lefizetett tévé "orvosokra" utalok).


Ezért 1-2 óra maszkhasználatot követően már ártalmas, sőt, intenzív mozgás során fél óra múlva is jelentkezhetnek tünetek emiatt, pl fejfájás.


Az eredeti kérdésem kapcsán pedig, hogy lehet-e maszk nélkül futni az utcán sport céljából, illetve bicajozni, az eddigi szavazás szerint igen, ha jól értem.

2021. márc. 15. 17:50
 3/7 Hellmano ***** válasza:
90%
Ha körbenézel bicajon nem is hord senki, mert az alapból "sportolás" ,mégha a Mari néni elteker a boltba az is. De komolyabban nem kell sportoláshoz, főleg egyéni sportoláshoz abszolút nem kell.
2021. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Kérdés, hogy mi a sport? A sakk vagy pl felkészülni az olimpiai 10 km gyaloglásra?
2021. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

"A maszk légáteresztő, pont az a lényege, hogy megszűri a levegőt. Futás közben erőteljesebben és gyakrabban lélegzel, ennek megfelelően a maszkon is több fog átáramlani."


Ez az ostobaság. Sportolás közben megemelkedik a szervezet oxigén igénye és arra törekszik, hogy több oxigénhez jusson. Aki maszkot vesz fel, az épp ellene dolgozik, ez kb. olyan, mint dehidratáltság esetén nem inni.

+ így nem lesz képes olyan teljesítményre, mintha nem venné fel.

2021. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy zárt tereken kell + utcán, de szabadtéri sporttevékenység közben nem!
2021. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Edzőteremben sem kell.
2021. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!