Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 37,2-3-4 a hőmérsékletem....

37,2-3-4 a hőmérsékletem. Otthon maradjak inkább v az semmi?

Figyelt kérdés
2021. márc. 16. 06:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kérdező,

ez valószínűleg egy enyhébb megfázás, tavasszal nagyon gyakori, meg az orrdugulás amúgy sem jellemző tünet a covidra. Én is kb másfél hete voltam megfázva pont ugyanilyen tünetekkel és enyhe hőemelkedéssel.

Viszont jobb lenne hogy 2-3 napig ne menj munkába vagy otthonról dolgozz (ha megteheted), legalább amíg az orrdugulós időszak tart. Készülj fel hogy talán köhögni is fogsz egy idő után, de ez egyénfüggő.

2021. márc. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Könnyen összecsúszik néhány külső hatás. Az orrfolyás lehet pollenallergia, de az enyhe hőemelkedés egyértelműen valami (vírusos) fertőzésre utal. Aszpirin vagy Kalmopyrin nem árthat.
2021. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha nő a kérdező, és enyhe hőemelkedése van, az lehet az ovuláció miatt is.
2021. márc. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Na az van, hogy mostmár szagokat sem, ízeket sem éreztem, enyhe mellkasi fájdalmam van, köhögök. Tehát több, mint valószínű, hogy elkaptam a Covidot. Most megyek tesztet csinálni. Szóval tényleg kezdődhet ilyen gyenge tünetekkel.
2021. márc. 17. 10:02
 15/19 anonim ***** válasza:

14:

Megfázásnál amikor be van dugulva az orrod, akkor korlátozottan érzel szagokat és ízeket (vagy egyáltalán nem). A köhögés milyen, száraz és fájdalmas vagy sötét váladékos?

De legalább jó hogy mehetsz tesztre, az a biztos és nem kell bizonytalanságban dilemmázni :) Pont tegnap olvastam valahol hogy a brit mutációs covid nem ugyanazokkal a tünetekkel jár mint az eredeti vuhani vírus által okozott, meg hogy a francia mutációt a PCR teszt sem jelzi... Szóval már tényleg bele lehet zavarodni.

2021. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Pozitív lett...
2021. márc. 17. 13:36
 17/19 anonim ***** válasza:
A gyorsteszt lett pozitiv? Az mindent, még a megfázást is pozitivnak mutat.
2021. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
AG teszt
2021. márc. 17. 15:02
 19/19 anonim ***** válasza:

Ezért terjed ez most ennyire, mert olyan kis semmilyenek sok esetben a kezdeti tünetek, de közben 4-5x fertőzőbb, és sokan inkább legyintenek rá, biztos semmi...csak hát meg közben egy igen szemét vírusfertőzés.

Azt hogy mennyire szemét, azt csak az érti, aki 2-3 hetet végig szenvedett, és akár hónapokig küzdött még utána a szövődményekkel.

2021. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!