Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha elmúltak a koronavírusos...

Ha elmúltak a koronavírusos tüneteim(egészséges leszek) és jelentem a háziorvosomnak akkor mikor mehetek utána dolgozni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat,hogy fél év múlva is kimutatható maga a vírus az emberben,akkor is ha meggyógyult. A fő kérdésem,hogy mikor lehet vissza menni dolgozni? Mit vár el a munkáltató? Nyilván félnek, de tényleg sokáig kimutatható a vírus az emberben? Állandóan tesztelgetni kell magam 20 ezrekért? Vagy majd kijönnek? Vagy elég ha csak antitestem lesz, ahhoz is teszt kell?

2021. márc. 16. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Minimum 10 nap, illetve 3 nap tünetmentesség.

Csak néhány munkakörnél előírás a negatív teszt.

2021. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
melyek azok a néhány munkakörök? Én raktárban dolgozom? A cégem mire kötelezhet engem?
2021. márc. 16. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a cég negatív tesztet kér. elvileg ezt a cég állja, majd kiderül.
2021. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2: Nem vagyok benne naprakész, egy ismerősöm a rendőrségnél van, de nem tudom, milyen területen, ő novemberben emiatt mehetett csak sokára vissza.

Még az egészségügy is ilyen volt, de mintha már ott is változtattak volna.

Raktári dolgozóként rendelet nem írja elő, de munkáltató előírhatja.

2021. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké. Meddig mutatható ki a szervezetben a korona vírus? Én olyat halottam,hogy akár fél évig is kimutatható akkor fél évig nem mehetek dolgozni? Holott már meggyógyultam,levették a karantén táblát is,nincs semmi tünetem,nem is fertőzők és ezt a tesztet majd a cég fogja fizetni 2 hetente? Mivan ha 3 hónapig benne van?
2021. márc. 16. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában 3 hét után már negatív, de ismerek olyat, akinek csak hat hét után lett negatív tesztje.

Mint írtam, rendelet nem írja elő. Ha a cég előírja, akkor a belső szabályzatban kell keresned a választ.

2021. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Attól tartok,hogy mivel egy kis cég vagyunk mindenki idősebb (50-60 évesek) ezért elvárja a főnök a negatív tesztet. Az nagyon jó lesz, ha 2-3 hetente fogok tesztekre járni 20 ezrekért. Én megértem a céget is, de nem elég,hogy megbetegszik az ember,még jó pár hétig nem mehet dolgozni,mert benne van a vírus,ami már nem fertőz.
2021. márc. 16. 16:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!