Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miert nem lehetett lezarni a...

Miert nem lehetett lezarni a vakcinara jelentkezest?

Figyelt kérdés

55 eves edesanyam regisztralt vakcinara meg decemberben, mar ugy volt majdnem sorra is kerul, aztan egy csomo nyugdijas rajott, hogy megis kerik a vakcinat es van aki februari regisztralasa utan mar meg is kapta.


Nem igazsagtalan az, hogy felebredtek almukbol es kerik, meg is kapjak aki meg var ra regota az nem?


2021. márc. 18. 09:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Ez teljesen rendben van
2021. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

De rohadtul igazságtalan. Több körös regisztráció kellett volna. Pl. először a 60+ korosztály mondjuk december végéig (addig eltelt majdnem 1 hónap, addig bőven el lehetett dönteni, hogy akar-e oltást valaki, vagy sem), aztán mindenki más (18-59 évesek) mondjuk január végéig. Ezt a két csoportot előre kellett volna venni (természetesen eü. dolgozók és a szoc. ellátásban élők után) korosztályi sorrendben. Aztán aki ez után regisztrált volna, az mehet a sor végére kortól,egészségügyi állapottól függetlenül.


Ráadásul a saját háziorvosomtól tudom, hogy beregisztrál az idős, nyugdíjas ember, felhívja, hogy a héten tud adni kínait, és erre közli vele, hogy neki a csak a Pfizer kell, miközben csomó rokonomnak mindegy lenne, csak adják már be. És ez nem 1x-i eset :)


Tudom, hogy etikailag az időseket "kell" oltani, de sajnos az ember nehezen tudja feldolgozni az ilyen diszkriminációt.

2021. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Lezárni a jelentkezést és számításba venni, hogy ki mikor jelentkezett, az 2 különböző dolog. Az elsővel nem értenék egyet, a másodikkal részben igen. Én is 1. nap jelentkeztem, de 60 év alatti krónikus betegként még a fasorban sem vagyok:(
2021. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Én is igazságtalannak vélem. Főleg az bosszant, hogy Cecília most majd könyörgő levelet is ír az időseknek. Minek?
2021. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

A baj az, hogy amelyik háziorvosnál nincsenek már regisztrált idősek, az is ugyanannyi vakcinát kap, hogy oltson be vele bárkit. Más orvosnál meg a 70+-osoknak még nem ajánlottak semmit.


A kormány nem képes menedzselni a vakcinálást, a háziorvosok persze áldozatosan küzdenek, de akinek kéne, nem kap vakcinát.

2021. márc. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A rászorultság dönt, és nem a jelentkezés sorrendje.

Mint a sürgősségi osztályon. Ha bemész törött kézzel, simán várnod kell órákat, és be fognak előzni mások, akik később jönnek vérző fejjel, mert ők nagyobb veszélyben vannak.

2021. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem jo hasonlat.

A raszorult decemberben is raszorult volt, nem 2 nap alatt lett hirtelen 80 eves...

2021. márc. 18. 12:45
 8/16 anonim ***** válasza:

Aki rászorult, még mindig dönthet, kér-e kezelést. Ha igen, akkor be fogja előzni azt, aki szintén kér, de kevésbé rászorult.

Sürgősségire se kötelező menni, ha baleset ért.

2021. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Eleg baj ez, hogy igy mukodik....

Es az meg kulonosen baj, hogy a kor szamit nem a betegseg.

Ezert utaljak annyira az emberek a nyuggereket.


Kivaltsagaik vannak csak

2021. márc. 18. 16:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez el van bénázva rendesen.

Ezt így kellett volna csinálni: a rendelkezésre álló tételek mondjuk 50%-a megy az 1.csoportnak, 25%-a a 2.-nak, 10% a 3.-nak stb. Aztán, ha valaki utólag regisztrál, az a saját csoportjában vár, de nem a többiektől veszi el.

2021. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!