Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Védettségi igazolvánnyal és...

Védettségi igazolvánnyal és covid átesettség után 4 hónappal kaphatok védőoltást?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert most kaptam meg a védettségi igazolványt ami 6 hó elsején jár le mert tavaly novemberben átestem a covidon. Viszont már fent vagyok a háziorvosnál az oltandók listáján. Ezért az a kérdésem hogy meg kell várnom amíg lejár a védettségi igazolvány vagy ezalatt az idő alatt is megkaphatom a védőoltást mert cukorbeteg vagyok és magas vérnyomásom is van.

2021. márc. 19. 16:56
 1/8 QvanyadatMDRTR ***** válasza:

Milyen vedettsegi igazolvany? Az sem bizonyitott, hogy az atesettseg utan van vedelem.

Szerintem megkaphatod.

2021. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megkaphatod. Apukám párja decemberben volt koronás, múlt héten kapta meg a védettségi igazolványt, és jövő héten megy oltásra.
2021. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nyugi mindenkinek beadják, örülnek ha valaki jelentkezik rá.

Én speciel örülök, hogy nem kötelező, mert veszélyes.

2021. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sírok.. már miért lenne veszélyes kedves #3?
2021. márc. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki, de ez azért mondjuk nem értem, hogy akik átestek azokat miért nem 6 hónappal később oltják, és miért nem azokat veszik előre, akiknek semmiféle védettségük nincs. Nem így lenne logikus?
2021. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aki tavaly ősszel esett át, az még nem a brit variánssal fertőzödött meg, így erre már úgysincs immunitása.

Egyébként én kaptam védettségi igazolást, ami szeptember elején jár le, miközben október elején voltam covidos. Nem tudom, ezt hogy számolták ki. Így lehet, én addig oltást se kaphatok...

2021. márc. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg jobban jársz, ha megkapod a védőoltást. Öcsém védettségi igazolványa májusban jár le, de most újra elkapta a covidot.
2021. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de ez azért mondjuk nem értem, hogy akik átestek azokat miért nem 6 hónappal később oltják,"


Mert jóeséllyel már 6 hónappal később semmi ellenanyag nincs a vérében.

Én elkaptam, megszenvedtem vele, mégis 5 hónappal később semmi ellenanyag nem volt már bennem...

2021. ápr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!