Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam olyantól a koronav...

Elkaphattam olyantól a koronavírust akivel egy háztartásban élek és 2 napja kapta meg az oltást?

Figyelt kérdés
Teljesen laikus vagyok de úgy tudom a vakcina ugye tartalmazza a vírust is, na mostanában nem igen voltam sehol viszont tegnapról mára erős fejfájás (főleg köhögésnél) 38,5 fokos lázam van és irtó gyenge vagyok ma reggel óta. (köhögés tegnap kezdődött) akivel pedig egy háztartásban élek ő pénteken oltatta be magát. Létezhet hogy tőle kaptam el? 4 napja egyébként sehol nem voltam, ezért gondolok rá esetleg, hogy a vakcinában található virussal ő fertőzött meg.

2021. márc. 21. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Kéne tudni, hogy mennyi a lappangási idő.
2021. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Istenem! Mondd, hogy nem komoly a kérdés!
2021. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
F... off az okos lepontozóknak. Azért kérdeztem a lappangási időt, mert a) nem tudom, nem foglalkoztam vele b) ha több, mint két nap, akkor be lehet bizonyítani a kérdezőnek, hogy nem a vele egy háztartásban élőtől kapta meg a covid-ot, feltéve, ha megkapta.
2021. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Nincs vírus a vakcinában, némelyikben elölt van de az se fertőz.

A lappangási idő 2 hét is lehet, korábban is fertőződhettél, de ő is lehet koronás, nem tesztelnek oltás előtt.

2021. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem kaphattad el tőle, az oltásban vagy inaktivált vírus van, vagy csak a vírus egy kicsi része, szóval attól biztos nem lehet fertőzést kapni vagy fertőzni.

Viszont simán elkaphattad a covidot mástól, lehet több mint 4 nap a lappangási idő. Hívd fel a háziorvosodat. Jobbulást!

2021. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Vagy épp ő kapja e most tőled! Szomorú!
2021. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha fertőzött volt, aki persze, elkaphattad tőle. De nem az oltóanyag miatt, az teljességgel kizárt!
2021. márc. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
81%
Természetesen igen, de nem azért mert beoltották hanem azért mert valakitől elkaphatta. Mint ahogy már többen is írták az oltóanyagok nem képesek megfertőzni a beoltottakat, pláne a velük közvetlen érintkezőket. Sajnos a bezárkózás sem ad teljes védelmet ha valaki hazaviheti a fertőzést. Idős rokonaimat pl az ételkihordók fertőzték meg.
2021. márc. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Az ételkihordók? Az alatt a fél perc alatt, amíg maszkban a kezébe nyomtak egy dobozt? Ez nagyon nem valószínű! Biztos nem érintkeztek hosszabban senkivel? Mondjuk, a családdal?
2021. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Azért durva, hogy mindig az gondolja magáról, hogy koronás aki sehova nem jár.

Miközben emberek 1000-rei naponta látogatják a bevásárló központokat, Barkács árúházakat. A buszokon egymás nyakában az emberek. Felénk nemrég még hó domb is volt, ahol kb 50 en voltak egymás nyakában(maszk nélkül)A parkokban is tele vannak az emberek és még hosszasan sorolhatnám. DE A LÉNYEG HOGY MINDIG AZ KAPJA EL AKI OTTHON BEZÁRKOZVA ÉL A VILÁGTÓL ELZÁRVA. :D

2021. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!