Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szájvíz miatt visszafertőztem...

Szájvíz miatt visszafertőztem magam coviddal?

Figyelt kérdés

Most jöttem rá, hogy buta vagyok. 1 hete lettek tüneteim elején olyan influenza tünetek, nátha, kis köhögés napi 4-5 alkalommal. Aztán 2-3 napig semmi szinte gyógyultnak éreztem magam majd láz, hidegrázás,ízvesztés.


Lehet azért fertőztem vissza magam mert szájvizet használok és beleiszok ezáltal a nyálam ott marad?


2021. márc. 21. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Visszafertozni nem lehet. Viszont egy eve halljuk, hogy a covid mennyire hullamzo lefolyasu, plane ilyen rovid ido alatt ha van, az el se mult.
2021. márc. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mivel a legtöbb szájvíz alkohol tartalmú így elég hamar meghalnak benne a baktériumok/vírusok szóval kétlem, ez az újrafertőzés meg csak hetek/hónapokon belül alakul ki mikor az antitest számod lecsökken ezáltal újra védtelenné teszi a szervezeted. Szerintem ne aggódj miatta, de ha teheted azt a szájvizet inkább dobd ki/öntsd ki. Jó egészséget!
2021. márc. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az a bajom, hogy dokitól kaptam mondta használjam addig amíg a gyökérkezelés utáni első tömést megkapom, most meg 1 hónapig nem is kapok időpontot fogdokihoz.
2021. márc. 21. 23:22
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha a doki adta akkor biztosan nem gagyi cucc, semmi esélye bacinak és vírusnak túlélni egy tömény szájvizes öblítést ha rendeltetésszerűen öblögetsz vele. Kizárt, hogy visszafertőződtél tőle az van amit írtak vagyis még tart a fertőzés lefolyása. Sajnos az nem tudható, hogy milyen tüneteket produkálhat még mert ez egyénenként változó. Szóval öblögess bátran ha szükséges.
2021. márc. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A covid ilyen. Hol jobb, hol rosszabb. Édesapám nemrég esett át rajta (65+) és 2 hét után nagyon jól volt, majd hirtelen egyre rosszabbul, megint jól...stb. Szerencsére meggyógyult.
2021. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!