Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Visszafertőzhetjük azt,...

Visszafertőzhetjük azt, akitől elkaptuk a náthát? ( még csak pár napja gyógyult meg én meg pár napja kaptam el)

Figyelt kérdés
2016. okt. 20. 02:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsi rá az esély. :D
2016. okt. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazzal a kórokozóval nem.
2016. okt. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tündi0212 ***** válasza:
Nekem is ez lenne a kérdésem 16 hos babám tegnap előtt hagyta abba az antibiotikumot mert lazas es orrfolyasa volt de enis elkaptam tőle ! De ma már megint tüsszög folyik az orra vissza kapta? Vagy megint ossze szedett valamit? De most hagyta abba az antibiotikumot
2016. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha antibiotikumot kapott, akkor visszafertőződhet. Ha az immunrendszere saját erőből győzte le a fertőzést, akkor egy időre immunizálódott rá.
2016. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tündi0212 ***** válasza:
Akkor ujra fertoztem :(((((
2016. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. A náthát vagy 80 különféle vírus okozhatja, és ezek is állandóan mutálódnak, úgyhogy ha épp nálad mutálódik, akkor visszafertőzheted azt, akitől elkaptad, mert a már mutálódott vírus ellen nem lesz védelme.
2016. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző: a náthát nem vírus, hanem baktérium okozza. (Vírus ellen az antibiotikus hatástalan, sőt, ronthat a beteg állapotán.) Így az sem igaz, amit a mutációról írtál.
2016. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!