Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ha ennyire fontos...

Szerintetek ha ennyire fontos a COVID-19 tüneteinek jelentős enyhítésében a D vitamin, akkor azt miért nem szajkózzák éjjel-nappal minden médiában?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer láttam az M1-en erről beszélgetést az elmúlt egy évben. Manapság csak oltás, oltás, vakcina, vakcina.

Véleményem szerint a vakcina mellett ezt is rendkívül fontos lenne a köztudatba behozni.

Az alacsony D vitamin szintnél van ugyanis az ún. citokin vihar ami a súlyos tüneteket okozza.


Miért nincs ez ugyanúgy kiemelve a médiában, ha legalább annyira fontos, mint az oltások?



2021. márc. 22. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Tevesen hiszik az emberek azt hogy a vakcina gyogymod. Semmi sem helyettesiti a helyes etrendet és eletmodot.
2021. márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Bár egyetértek hogy ez fontos, én egy kicsit úgy vagyok vele hogy alapműveltségnek kellene lennie, hogy érdemes/kell vitaminokat fogyasztani. Nekem inkább elszomorító, hogy ezt is és a gyakori kézmosást is most külön kell elmagyarázni felnőtt embereknek....
2021. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A D-vitamin nem csak a Covid tüneteinek enyhítésére jó, hanem az influenza megelőzésére.

Erről se beszéltek soha, pedig minden évben hallgathattuk, hogy jaj influenzajárvány van, mégse mondták, hogy szedjünk D-vitamint. Ha mondták volna, lehetséges sokkal kevesebb beteg lett volna, és ez bevétel kiesést jelentett volna egyeseknek.

2021. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

#3

Háááát, mondjuk engem pont hogy az őrületbe kerget, hogy évek óta minden egyes járványszezonban a csapból is a Béres csepp és egyéb vitaminok reklámjai folynak. Szerintem még túl is van tolva a téma... :D

2021. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Azért nem mondják,mert jelen szituációban (már) nem megoldás. Nem lehet kontrollálni. 3 -as jól mondja. Ráadásul nincsenek rá egyértelmű tesztek


Most hiába hirdetik mindenhol hogy egyetek D-t: több száz márka/kiszerelés/hatóanyag változata van, és nincsen közvetlen kapcsolat mert csak a D vitamin további vitamin és helyes táplálkozás nélkül mit sem ér.


Ennyi erővel mondhatnák hogy szedjél C-t szedjél E-t szedjél halolajat szedjél K2 -öt stb.


csak egy példa Nyugdíjas Rozália látja kiplakátolva hogy "szedjen D vitamint mert ez segíthet elkerülni a fertőződést" elmegy a legelső patikába és megveszi a legolcsóbb D-t ami mondjuk 500NE (de a valóságban 4-5000 lenne az ildomos minimum) és elkezdi szedni napi egy és másnap már bátran megy ide oda piacozni mert hogy ő már "védve" van ...


és az emberek figyelmét nagyon elkerüli az a kis toldalék hogy hat/het (segíthet/hozzájárulhat)

2021. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
@5 Valóban nagyon fontos a teljes értékű étrend, és az egészséghez kell minden vitamin, nyomelem, stb. Annyival kiegészíteném, hogy nem a megfertőződés elkerülésében segít a D, klinikai vizsgálatok alapján, hanem a tünetek sokkal enyhébbek, hamár azelőtt is jó volt a szervezetben a szintje.
2021. márc. 22. 12:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szedek D vitamint, jól oldódót, nagy mennyiségben, mégis elkaptam a COVID-ot, és egyáltalán nem volt kevésbé rossz, mint pl. a vőlegényemnek, aki nem szed és még idősebb is nálam.

Valaki írta az egészséges étkezést. Személyi edző vagyok, szóval ha valaki sokat edz és jól eszik, az én vagyok. Mint írtam, ugyanúgy elkaptam, utóhatásai is vannak sajnos, sokáig is gyógyultam, szóval...


Ja és külön vicces volt, mikor ismerőseim írták, hogy igyál meg napi 3 liter vizet és szedj cinket meg D vitamint, miközben évek óta ezt teszem, és mégis ott voltam. :D

2021. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Dr. Vadim Dobos rengeteg idős beteget gyógyított meg pusztán nagy dózisú D és C vitaminnal. Amikor "égett a ház", és senki sem vállalta a Pesti úti öregotthont, őt hívták. Miután rendbe tette a dolgokat, továbbállt egy másik otthonba, ahol szintén szarban volt a haza. Sehol sem használt maszkot, és a pácienseit is erre kérte, mert az arcból nagyon sok mindent meg lehet állapítani. A szakmától, meg a politikától csakis támadást, gyalázkodást kapott mindezért így nemrég kiszállt az egészből.
2021. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szg74 ***** válasza:
100%
Két különböző dologról van szó. A covid egy jelenleg támadó súlyos járvány, ami ellen valóban hatékony védelmet - legalábbis egyenlőre - a szakértők szerint csak a vakcinák nyújthatnak. A D vitamin a szervezetünk, az immunrendszerünk ellenállóképességét növeli, de az itteni hozzászólásokból is kitűnik, különbözőek a tapasztalatok, kinél mennyire, meg az alkalmazások is: ki mennyit és mivel szedi együtt, amint az sem mellékes, hogy melyik cég által gyártott D vitamint használja. Ebben a tekintetben látok súlyos mulasztásokat a tudományos orvoslás képviselői részéről. Nem szeretik, ha a nép "öngyógyít", miközben mindenkinek vannak tapasztalatai, hogy különösen enyhébb tünetek esetén segíthetnek az öngyógyító módszerek. A tudományos orvoslás képviselőinek inkább segíteniük kellene az ilyen folyamatokat (a D vitamin esetében, hogy melyik cégekét ajánlják - miközben az sem vehető ki egyértelműen az álláspontjukból, hogy K2-vel és még mivel együtt célszerű szedni) -, szóval úgy látom, sokkal jobb lenne, ha pl. tájékoztató műsorokban is állást foglalnának és segítenék az öngyógyító módszereket. (Természetgyógyászok gyakran szerepelnek ilyen tájékoztató műsorokban, csak az a gond, hogy náluk nehéz kivenni, meddig terjed az őszinte gyógyító szándék, és hol kezdődik az üzlet.)
2021. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!