Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valóban zárt térben annyira...

Ha valóban zárt térben annyira terjed a vírus, akkor a bolti dolgozók hogyan nem betegedtek meg sorra, rövid időn belül?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Honnan tudod hogy nincs gócpont egyik áruházban sem?
2021. márc. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Sokkal több beteg van és volt, mint amennyiről tudunk. Nem mindenkinél feltűnőek a tünetek: akad, aki egy enyhe megfázáshoz hasonló tünetekkel esik át a koronavíruson. Akiről pedig nem látszik, hogy beteg, esetleg ő maga sem gondolja, hogy beteg lenne, azt nem fogja tesztelni senki, hogy hátha van valami baja.
2021. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Benzinkuton dolgozom, azert ott is megfordul naponta tobb 100 ember, van akire meg mindig ra kell szolni, hogy maszkot vegyen fel, es nem kaptam el eddig. Miota veresre szaradt a kezem a sok fertotlenitestol, mar nem is hasznalom inkabb.
2021. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Én pont ma hallottam, hogy egy megyei jogú városban dolgozó kis pékségben dolgozó úgy halt meg pár nap alatt covidban, hogy ugyan oxigént kapott meg látszólag semmi baja nem volt, és "végig facebookozott", aztán mégis elvitte pár nap alatt a covid.

Hiteles forrásból tudom, főleg, hogy "környékbeli" vagyok.


Szerintem totál egyénfüggő, hogy kinek mi jut osztályrészül, meg hogy ehhez hozzá jön, hogy milyen mutánst kapott el.


Egy barátom, pl lábon, semmi gyógyszer nélkül kihordta pár nap alatt. Holott relatíve elhízott. Igaz, volt pár nap, amikor sokat aludt, meg az ízlelése-szaglása is elment, de pár nap alatt visszajött és 1 héten belül már semmi baja nem volt elmondása szerint. (fiatal 20as)

2021. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem totál egyénfüggő, hogy kinek mi jut osztályrészül, meg hogy ehhez hozzá jön, hogy milyen mutánst kapott el." +1

Anyósom ( 60 felett) évtizedek óta durván dohányzik, volt hogy napi majdnem egy dobozzal. Folyamatosan köhög tőle, asztmás mellé és még van egy krónikus betegsége. Enyhe tünetekkel átment rajta a vírus, közben is dohányzott. Rokonom egészséges, sokat mozgó ember, 20 évvel fiatalabb nála és majdnem elvitte ez a szar. Ismerős gyerekét szintén.

Mondjuk az kicsit felhúz ilyenkor, hogy még ilyenkor sem bírják letenni a bagót.

2021. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krwkco ***** válasza:
60%

Ez tényleg érdekes kérdés.

De a boltokban elég hamar elkezdtek intézkedéseket tenni. Pl. beplexizték a pénztárakat. Maszkot adtak a dolgozóknak. (Vagy maguk varták őket?)

Most a harmadik hullámban mindenki hordja a maszkot. A dolgozók is, a vevők is. Aki nem, arra azonnal rászólnak, mert félnek a büntetéstől. A többi munkahelyen szerintem ez nem mindenütt van így.

A boltban a vevők viszonylag sokan vannak, de keveset beszélnek. Csak a párok egymás között. Ezért kevés nyálcsepp kerül a levegőbe.

Az is számíthat, hogy a modern boltokban felülről jön a szellőzés és lefelé nyomja a kilélegzett levegőt. Az is igaz, hogy szűretlnenül és fertőtlenítés nélkül újra keringeti.

Mindenesetre egy bolt ilyen szempontból jobbnak tűnik, mint sok más munkahely vagy egy reggeli BKK az utasoknak.

2021. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
#5 a nikotin csökkenti a súlyos lefolyás esélyét
2021. márc. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó. Miért? Az én bagozo aposom,anyósom meg nem volt beteg mióta ismerem őket,pedig az nem most volt.
2021. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 a nikotin gyulladáscsökkentő hatású, ráadásul úgy hogy a citokinek és interleukinek felszabadulását gátolja, amelyek a súlyos covidot okozzák.
2021. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert ennek semmi köze hozzá. Egy politikai vírus, egy óriási átverés.
2021. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!