Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kb.mennyi időmulva oltanak be?

Kb.mennyi időmulva oltanak be?

Figyelt kérdés

Most az előbb láttam az interneten a vakcinainfo.gov.hu oldalt és telefonról, mert van net telefonomon is regisztráltam, csak egy-két perc volt kitölteni a mezőt, nem kérte csak a fontos adatokat.

Kiírta, hogy sikeres a regisztráció. Nem kérte, hogy van-e valami betegségem, pedig odaírtam volna, mert aszthmás vagyok.

Allergiás aszthmás vagyok, szedek gyógyszereket rá, és így 2014 óta nem fulladok. Tavaly október végén belázasodtam, íz szagvedztés volt, de nem nagyon súlyos volt az eset, elmentem a covidosztályra, azonnali gyorsteszt pozitív volt, de mivel enyhe volt a lefolyás, nem kellett korházban maradnom, hazaküldtek, hogy legyek otthon, mert két teszt volt a gyorsteszt pozitív és közölték, hogy a másik teszt, pár nap mulva lesz meg, majd keres az antsz ezzel kapcsolatban, meg a karantén miatt. Azonban nem kerestek, mai napig nem tudom milyen eredmény lett a második teszt, valamint senki se keresett a karantén miatt sem, így nem voltam karanténban. Az aznapi gyorsteszt pozitív volt, csak ennyit tudok, meg azt, hogy mindenféle gyógyszer nélkűl elmúlt rólam nov 2. körűl semmi srm volt már. Védettségi kártyát kaptam múlthét elején, azt meg elhagytam.

Nos ezeknek alapján, ahogy leírtam, ha ma regisztráltam az előbb, kb.mikor kapok oltást?

Azt írta a tájékoztató, hogy nem sorrendben történik.

Viszont nem vagyok idős 38 éves férfi vagyok, de van egy alapbetegségem, ahogy előbb írtam. Aszthma.



2021. márc. 27. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt itt senki nem fogja tudni megmondani neked.
2021. márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 50 éves, krónikus beteg rokonom előző héten kapta meg az oltást. (És januárban regisztrált rá). De tudok olyanról, aki kb. 43 éves, és krónikus beteg, szintén nem olyan rég kapta meg az oltást.


Szóval valószínűleg nemsokára te is sorra kerülsz majd.

2021. márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Egyik ismerősöm októberben volt koronás, ő is kapott olyan védettségi igazolást, aki májusban jár le. Most ez a dolog nem tudom mennyire játszik közbe, hogy már te anno elkaptad, de ahogy fent írtam, már 50 és 43 évest is ismerek, aki nemrég kapott oltást, szóval az alapján neked sem kell olyan sokat várnodm
2021. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 45 éves makk egészséges rokonom a héten megkapta, az ő 65 éves anyja pedig még mindig vár. Kiszámíthatatlan az egész.
2021. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Viszont november eleje óta majdcsak 5 hónap eltelt.

Ami azt jelenti, hogy még 1 hónapig vagyok védett.

Eddig oltáselkenes voltam, de pár napja gondolkodtam rajta, hogy merném vállalni, mert idősek is mondták, hogy megkapta valaki az elsőt, valaki a másodikat is és nincs mellékhatásuk. Több ismerős is mondta, hogy eddig ellene volt de csak regisztrál, én is regisztráltam.

2021. márc. 27. 22:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag áprilisban annyi vakcina jön, mint eddig összesen. Ha ez igaz, akkor mindenki sorra kerül.
2021. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van erre kalkulátor. Google 1. találat. Az ad egy becslést, de ha több vakcina jön, mint eddig, hamarabb megkapod, várhatóan valamikor április 2. feleben.
2021. márc. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Régiónként eltérő, attól függ hogy a te körzetedben mennyi idős van előtted. Ha őket leoltották, akkor az alapbetegséged miatt te fogsz következni.

[link]

Itt tudod ellenőrizni, hogy kb mikor kaphatod meg, de igazából tényleg területfüggő.

Annyit azért hozzá tennék, hogy attól, hogy nem keresett az ÁNTSZ, még covidos lehettél, tehát maradhattál volna önkéntes karanténban, hogy ne fertőzz senkit. Ha mindenki úgy gondolkodna, hogy ha beteg vagyok, akkor otthon maradok, sokkal kevesebb lenne a beteg.

2021. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért kaptam védettségi kártyát, mert pozitív volt a gyorsteszt.

De azt meg elhagytam, most csináltathatom újra a védettségi kártyámat.

2021. márc. 28. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Tavaly tavasszal elég rondán beleestem, volt ott minden, fulladás is (de nem nagyon), nem teszteltem. De most az oltást eléggé megszenvedem, volt mellékhatás bőven, most már a harmadik hét jön. Milyen lesz vajon a második?
2021. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!