Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tudják már, hogy mennyi ideig...

Tudják már, hogy mennyi ideig tart a Covid oltás védettsége és mennyi idő után kell újból oltatni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 28. 21:17
 1/7 anonim válasza:
49%
én valahol olvastam, hogy az oltási igazolás nem jár le (ellentétben azzal, aki elkapta a vírust és túlélte). amúgy szerintem több évre lehet számítani (lásd kötelező védőoltások, stb)
2021. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag 6 hónap.
2021. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
6 hónap az nem sok az biztos.
2021. márc. 28. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy evnel nem tobb. De nem olyan hirtelen mulik el a vedettseg, mint betegseg utan, azert fel ev utan is er valamit. Ha kevesbe hat az oltas, a betegseg lefolyasat igy is enyhiti, tehat jobban jarunk.
2021. márc. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem az a lényeg, hogy örökké tartson, hanem hogyha sokan be vannak oltva, a vírus se nagyon tud terjedni, és akkor szép lassan eltűnik, ez lenne a lényege.
2021. márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is 6 hónap, csak nem nagyon reklámozzák, mert akkor valószínűleg még ennyien sem oltakoznának. Meg hát hogy is lehetne több, mint 6 hónap, ha a hagyományos fertőzés is csak addig ad védettséget? A vakcina ugyan azt a mechananizmust váltja ki, szóval ha több, mint 6 hónap, akkor a hagyományos megbetegedés által kiváltott védettség is.
2021. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Obiektíven nézve én úgy látom, körvonalazódik egy olyan dolog, hogy egyes vírusok szart sem érnek még rövidtávon sem, főleg az új mutációk ellen (Synopharmra gondolok), az Astra vagy jó, vagy nem, szerencsétől függ, és az eleinte kinevetett Sputnik az Astrától is sokkal jobbnak kezd bizonyulni, míg az RNS vakcinák még a gyártó reményeit is felülmúlja, tényleg megyanítja védekezni a szervezetet mindenféle koronavírus ellen. Ezt alá is tudom támasztani, pl Romániában, ahol tavaly hatalmas gond volt, hogy az orvosok, asszisztensek tömegével betegedtek le, januárban 96%uk megkapta a Pfizert, és azóta gyakorlatilag az egészségügyi dolgozók között megszűnt a fertőzés.
2021. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!