Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi az az ellenanyag "szint",...

Mi az az ellenanyag "szint", amitől véd az oltás?

Figyelt kérdés

Kínai vakcina utáni covid igm vizsgálat során, ami az oltas utáni védettséget vizsgálja, mi az a szám, ami után már az illető védett?

Köszi



2021. márc. 29. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem erre nincs ismert adat sajnos :-( És nem is biztos, van egy ilyen határ. Szóval azt sem tudom kizárni, hogy az egyik ember alacsonyabb ellenanyagszinttel védett, míg a másik magasabb szinttel nem az.


Személy szerint, ha van ellenanyag, onnantól nem aggódnék. Azzal együtt is, hogy ez nem jelent 100% biztonsággal védettséget. Nagy valószínűséggel azért védettséget jelent.

2021. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ma mondta nyunyóka, hogy az oltás sem véd semmitől. Gyakorlatilag hasztalan.
2021. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen ilyen pontos szint.

Mit értesz az alatt eleve, hogy véd? Hogy enyhe tüneteid sem lesznek?

Ez függ a benyelt vírusok mennyiségétől, hogy mikor "jön szembe" az antitesttel egy vírus, tehát egyénfüggő lehet. Persze egy bizonyos szint felett azért szinte teljes bizonyossággal az vagy, de tudtommal ezeknek a teszteknek határértékei vannak, nem a pontos számokat mondja.

2021. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Úgy értem, hogy megkapta nagypapám az oltást, egy hét múlva van egy fontos esemény, amin szeretne ott lenni. Tehát csinálunk egy szerológiai tesztet, olyat ami specifikusan az oltás utáni védettséget jelzi. Azt nem tudom, hogy ha megkapom az eredményt, ott jelzik-e hogy akkor igen, kialakult a védettség, vagy egy számértéket mutat, és abban az esetben nem tudom mi felett számít valaki védettnek.

2021. márc. 29. 20:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét alatt nem alakul még ki teljes immunitás. 2-3 héttel a 2.adag után van értelme csináltatni.
2021. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondjátok, hogy felelőtlen vagyok, de ha kimutatható már az ellenanyag, én bizony elmennék arra az eseményre a nagyapa helyében. Ha óvatosabb akarsz lenni, akkor vedd alapul az 50-es ellenanyag szintet (a mértékegységet nem tudom), az a határa a védettségi igazolásnak. Meg persze legyen rajta maszk, az is sokat segít.
2021. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Azért el nem hiszem, hogy nem rendelkeznek erre nézve adatokkal, hogy kinél, mennyire és mennyi idő alatt fut fel. Csak ezt is csesznek megosztani velünk.
2021. márc. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amúgy ez csak első oltás volt?

Mert ha az, akkor én még tuti nem mennék el, ennyit most már bírjon ki. Volt, aki oltás után, a védettség kialakulása előtt betegedett meg és halt meg...

Amúgy első dózis utáni antitest szint:

[link]

2021. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 "el nem hiszem, hogy nem rendelkeznek erre nézve adatokkal, hogy kinél, mennyire és mennyi idő alatt fut fel"


Ez természetesen ismert és publikálva is van. Csak azt nem tudjuk, hogy mekkora ellenanyagszintnél mondhatjuk, hogy védett-e valaki már. Vagy hogy ebből az egy paraméterből kiderül-e egyértelműen.

2021. márc. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es

Jaa, hogy nem tudjuk. De azért boldogan osztogatjuk a védettségi igazolványt 4 hónapra azoknak is, akik már 1 éve átestek rajta, aztán most valami nem-0 szinttel teszteltek, mert akkor nem volt tesztjük. (Akit meg akkor teszteltek, az jól megszívta, még tervben sem volt az igazolvány, mikor már rég le is járt nekik)

2021. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!