Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Övsömört kapott egy 80 éves...

Övsömört kapott egy 80 éves ismerősöm. Házi praktikát kutatok ennek gyógytására, van ilyen?

Figyelt kérdés
Engem kért meg hogy nézzek utána mit lehetne tenni? Fájjdalmai is vannak. Az orvosa szerint nagyon el van terjedve a betegség, összefügg az immunrenszer leromlásával.

2021. ápr. 1. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Doki jól mondja. Nem igazán van házilag semmi sem. Szedje a gyógyszert, amit felírtak neki, pihengessen, ne erőltesse magát.

Gondolom kapott rá valami krémet/kenőcsöt.

Amúgy szedjen nyugodtan vitamint (főleg C és D), esetleg valami immunerősítőt. Fájdalomcsillapító is mehet nyugodtan. Ja és ne nagyon menjen emberek közé, nehogy elkapjon valami mást

2021. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Természetesen az orvos jól mondta, igazán gyógymód nincs és mivel az idegeket érinti, fájdalmas és közben még viszkethet is, nekem gyerekkoromban volt, hát nagyon durva. Pár hét alatt rendeződik úgy tudom.
2021. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van rá kifejezett vírusellenes gyógyszer, szóval ne írjunk már olyat, hogy nincs rá gyógymód. Aciclovir + neuropáthiás fájdalomra való fájdalomcsillapító kell rá, pl. gabapentin vagy teperin. Kenegetni nem szabad.
2021. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bocsánat, igen, van rá gyógymód, rosszul írtam, úgy értettem, hogy ezen kívüli házi praktika nincs.
2021. ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Orbáncfű
2021. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!