Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor a kínai vakcina...

Most akkor a kínai vakcina tényleg nem ér semmit? Vagy megint csak rémítgetik az embert, nehogy egy kicsit is megnyugodjon?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg anyukám ezt kapta, reméltem, hogy végre egy kicsit kevésbé lesz veszélyben, erre most azt írogatják, hogy a kínai vakcina lehet, hogy nem is véd. Most akkor mi a fenét csináljak, örökre maszkban, két méterről beszélgessek vele?

2021. ápr. 2. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajna, a maszkot minden vakcina esetében viselni érdemes, mert egyik sem nyújt 100% védelmet. Sőt, mindegyik esetében az az elfogadott, hogy ha megkapod a vakcinát, simán elkaphatod a covidot, csak esetleg nem leszel annyira beteg. De sajnos, még ez is csak esetleg! Valamint ebből kifolyólag ugyebár, fertőzhetsz is.

Valóban, egyre gyakrabban olvasható, hogy a kínaiból lehet, hogy 3 oltás kell. A 2. után ezért szerintem érdemes nézetni antitestet.

2021. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Szinte minden vakcináról találsz pozitívumot és negatívumot is.


Indulj ki abból, hogy a kínai vakcina a korábban már jól bevált első generációs vakcina, mint pl. az influenza elleni.

Egyelőre senki nem tudja, hogy az egyes vakcinák meddig fognak védettséget nyújtani, azaz kell e majd újabb "emlékeztető" oltás.

Míg a kínai vakcina a elölt teljes vírussal igyekszik megoldani a védettséget, addig a legtöbb csak a tüskefehérjére koncentrál.

Tehát lehet, hogy éppen ezzel járt jól anyukád.


Ha választhattam volna, inkább a kínait választom, sputnikot kaptam. Bizakodom.

2021. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Mivel a kínait a Szíjjas szerezte be, nem hozzáértők, nagy esély van rá, hogy ezt is elcseszte.
2021. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!