Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid elleni oltás és fogamzás...

Covid elleni oltás és fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki fogamzásgátló tablettát szed és megkapta valamelyik oltást? Ha igen melyiket? Semmi panasza nem volt utána?

2021. ápr. 5. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
AstraZenecat kaptam, semmire nem volt kihatással ami a fogamzásgátlót illeti.
2021. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is astrát kaptam, nekem előtte a biztonság kedvéért rákérdezett a háziorvosom, hogy nem szedek-e fogamzásgátlót. Hivatalosan nem ellenjavallat, de a vérrög képződéses esetek miatt már óvatosabbak vele.
2021. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2-es:

Nahát :o tőlem csak annyit kérdett (ugyebár a lapon is kitöltendő mező, és ő töltötte), hogy szedek-e valamilyen gyógyszert állandóan.

És mondtam, hogy fogamzásgátlót, és erre legyintett, le se írta a papírra.

2021. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3-as a háziorvos kérdezte tőlem a telefonban a fogamzásgátlót, amikor felajánlotta az astrazenecát. Amúgy én nem szedek. Korábban szedtem 2-3 évig, előtte kivizsgáltak, hogy nincs hajlamom trombózisra, úgyhogy ebben bízom.
2021. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Pontosan a vérrög képződéses esetek miatt kérdeztem. 😐 Köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. ápr. 7. 06:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok millió ember kapott már Astrazenecát, annyiból egész biztosan jóval többen szedtek fogamzásgátló tablettát, mint ahány vérrög képződéses eset történt. 20%-ban férfiak voltak az áldozatok, ők biztosan nem szedtek. Ettől függetlenül nagyon rossz ez a bizonytalanság, hogy mitől fordulhattak elő ilyen esetek, még akkor is ha rendkívül ritka.
2021. ápr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, borzasztó ez a bizonytalanság. Regisztráltam oltásra,nem tudom melyiket ajánlják fel majd, de félek a mellékhatásoktól, de nyilván a vírust sem szeretném elkapni.
2021. ápr. 7. 12:50
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Most érkezett egy csomó Pfizer, bár elsősorban a pedagógusokat oltják vele. Lehet, hogy érdemesebb azt megvárni, vagy a Modernát. Ha nincs olyan betegséged, ami kizárná a Szputnyikot, az se rossz. Én azt sajnos nem kaphattam. Így utólag már inkább nemet mondtam volna az Astrazenecára. Lehet, mire a második adagra kerülne a sor, ki is vonják a forgalomból.

Az oltási reakcióktól nem kell félni, az csak azt jelzi, hogy sikerült aktiválni az immunrendszert. 1 napig durván lázas voltam az Astrazenecától, de elég volt 1 algopirint bevenni. Másnapra elmúlt. Ezerszer inkább az, mint elkapni a vírust, és hetekig átélni ugyanezt mindenféle súlyos tüntettel együtt. Viszont a vérrög képződés az para. Még akkor is ha egy a millióhoz az esélye.

2021. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Milyen betegségek zárják ki a Szputnyikot? Neten olvasni minden félét. Ha hiteles oldalt linkeltek az is jó nekem. 😊
2021. ápr. 7. 17:24
 10/16 A kérdező kommentje:
Na pont ma délután hívott a háziorvosom, hétfőn mehetek oltatni. Szputnyik. Remélem nem lesz semmi gond. Azért eléggé izgulok.
2021. ápr. 7. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!