Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Apukám gyorstesztje pozitív...

Apukám gyorstesztje pozitív anyukám negatív, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy hogy nem kaphatta el tőle persze örülök neki csak furcsa
2021. ápr. 5. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1) Valamelyik teszt téves, valószínűleg a negatív

2) Édesanyád nem kapta el. Nem meglepő.

2021. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
A gyorsteszt a fertőzést később mutatja csak ki.
2021. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 20-25% körüli hibahatár a gyorsteszteknél, erre alapozni csak óvatosan lehet.
2021. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy nem kapta el. Bár erre az esély kb -1%, de azért megeshet. Az is lehet, hogy Apukád nem fertőz. Ki tudja....


A lényeg, hogy érdemes komolyabb teszteket csináltatni, mert nem játék! Vannak akik tünet nélkül észrevétlenül vészelik át, vannak akik belehalnak. Ahogy 3 családtagom is. De még ha nem is hal bele, azt a szenvedést átélni hónapokig, hát kösz nem. Senkinek sem kívánom

2021. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Asszony elkapta én meg nem, pedig itt feküdt mellettem. Volt 1 gyorsteszt meg 2 PCR. Mindegyik negatív lett. Aztán fél év múlva kaptam el.
2021. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hellmano ***** válasza:
100%
Mert bármilyen hihetetlen, de nem mindenki kapja el. Én is írtam töbször már itt az oldalon, hogy 3 napot töltöttem koronással egy légtérben egy kocsiban stb. és én sem kaptam el. Ez lehet több dolog összetevője is. Vagy nem vevő rá a szervezeted vagy a fertőző egyedben nem annyira magas a vírus koncentráció, hogy mást is megtudjon fertőzni vele. Vagy csak szimplán szerencse , ki tudja...
2021. ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként (4-es vagyok) akinek olyan erős az immunrendszere, hogy antianyagot sem kell termelnie, már egyből kilöki a szervezet, lehet, hogy negatív tesztet fog produkálni.


Ismerek olyan sportoló ismerőst, aki """megfázott""", nem jött edzeni két napot, aztán a kötelező teszten kiderült, hogy annyira pozitív, hogy vérvörös a csík a teszten. És csak megfázásként élte meg. Ez is lehet anyukádnál...

2021. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán lehet, hogy nem kapta el. Húgom 2 covidost ápolt otthon, anyát és apát, viszont húgom nem kapta el, pedig mellettük feküdt az ágyon, maszk nélkül volt mindenki. Folyton bejárkált hozzájuk a szobába, úgyhogy huzamosabb ideig egy légtérben voltak, húgom PCR tesztje mégis negatív lett, úgy ahogy a gyorsteszt is. Van ilyen.
2021. ápr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eleinte mindenki negatív...

7-es

Antianyagot jobb ha nem is termel senki.

2021. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen gyorsteszt?


Ha orrból/torokból vették (antigén gyorsteszt), akkor az aktuális fertőzöttséget hivatott kimutatni, de ezek nem 100%-osak. Lehet, hogy anyukád szervezetében kevesebb a kórokozó és nem mutatta ki a teszt. A PCR még lehet, hogy pozitív lesz.


De az is lehet, hogy anyukád már korábban immunitást szerzett valamilyen módon. Akár egy enyhe fertőzéssel, akár a korábban kiállott nátha-koronavírusok révén.


Ha antitest tesztről van szó, amit vérből kell nézni, akkor pedig az lehet, hogy bár mindketten betegek voltak, anyukád szervezete nem termel ellenanyagot. Lehet sajnos, hogy nem alakult ki a védettség, hiába volt beteg ő is.

2021. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!