Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet valakit rábeszéln...

Hogyan lehet valakit rábeszélni az oltásra? Féltem a szüleim.

Figyelt kérdés
Van akinek sikerült rábeszélni olyat, akit már befolyásolt a gödény és társai féle oltásellenesség?
2021. ápr. 6. 00:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem kb. esélytelen.

Pont tegnap fárasztott egy kolléganőm 2 órán át a hülyeségével, a legjobb az volt, hogy elég beszedni pár vitamint, hogy jó erős legyen az immunrendszered.


Mondtam neki, h a kisfia is megkapta a védőoltásokat, neki sem mondta azt, hogy "fiam, szedj egy kis c vitamint, az majd megvéd a feketehimlőtől"...


Aztán persze jött a mindent vivő ütőkártya miszerint "az más" :DD


Persze bőszen elpanaszolta, h mennyire fél, és a melóhelyen is napi több száz emberrel találkozik, és ott is sok a beteg...


Már nem szúrtam be a touchét, hogy szedjen jó sok vitamint, nem kell rettegni, a vitamin elég :D

2021. ápr. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Próbáld elmagyarázni nekik, hogy miért oltassák be magukat, és így meggyőzni. Viszont ha nem akarják, tartsd tiszteletben, mert mindenkinek jogában áll eldönteni.
2021. ápr. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 lencsefőzelék ***** válasza:
60%
Miért baj, ha nem akarnak kísérleti nyulak lenni? Nekik legalább van eszük.
2021. ápr. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen a legjobb, ha nem adatod be, ha tudsz magadra vigyázni vagy a szüleid tudnak magukra. Pfizer valószínűleg jó, de senki se tudja a távoli mellékhatásait. Majd az idő eldönti, kb. másfél év kell hozzá, először szülessenek Pfizeres gyerekek, az se biztos, hogy tudnak vagy nem lesznek nyomorékok. Ha lesz egészséges Pfizer gyerek legalább 98%-ban, akkor jó az oltás. Én leghamarabb 2022 nyarán akarom beadatni, azelőtt csak kísérleti dolog.
2021. ápr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 krwkco ***** válasza:
22%

Mutass vagy küldözgess nekik olyan cikkeket, amik a COVID betegek szenvedéseiről szólnak. Vagy a long-COVID utóhatásokról.

Az emberekre sokszor kevésbé hat a halál veszélye mint a szenvedésé.

2021. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Miért akarod befolyásolni őket? Miert nem tudod tiszteletben tartani a döntésüket? Nálunk a családban van aki oltat és van aki nem. Egyik fél sem agitálja a másikat.
2021. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mert féltem az életüket, egészségüket
2021. ápr. 6. 14:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De az ő szervezetük az ő döntésük! Viselkedj már felnőtt módján és tartsd tiszteletben mások döntését!
2021. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 krwkco ***** válasza:
22%

#6

"Miért akarod befolyásolni őket?"

Mert sarlatánok és szélhámosok félrevezetik őket és ezzel az egészségüket veszélyeztetik. Egyes idősebbek a szűkebb tájékozódási lehetőségek az elfelejtett ismeretek vagy a beszűkült gondolkodás miatt már kevésbé tudnak kritkusan válogatni az információk között. (Persze, ez egyes fiatalokra is igaz.)

2021. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9-es tegye fel magánaak mindenki a kérdést: az jó érzést okoz ha befolyással manipulációval ráveszek valakit arra hogy megtegye azt, amit nem akar? Ez elégedettséggel tölt el?
2021. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!