Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem voltál oltáspárti, de...

Ha nem voltál oltáspárti, de mégis beoltatod/oltattad magad, mi a fő oka?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 09:03
A kérdező szavazást indított:
Megváltozott a véleményem.
Biztos, ami biztos.
Munkahely miatt.
Tartok az utazási korlátozásoktól.
Hozzátartozó kérésére.
20 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
A "Biztos, ami biztos." válaszlehetőség mit jelent?
2021. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
Kulfoldon elek, nyaron szeretnek hazalatogatni, ezert oltatom be magam. Eletemben nem oltattam be magam semmilyen influenza elleni oltassal, csak a gyerekkori kotelezokkel. Se en csaladom, se ferjem felol soha nem oltattuk be magunkat, senki soha el nem kapta az influenzat, vagy ha megis elkaptuk nem vettuk eszre, tunetmentesek voltunk.ezert vagyok ellene, mert en tudom, ha el is kapom, nem halok bele, max rosszul leszek kicsit... Egyebkent valoszinu atment mar rajtam, 2019 vegen 2 napig enyhe lazam volt, ra par honapra 1 hetig nem ereztem szagokat, mas bajom nem volt. Ugyanez volt ferjemmel is. Amiert be kell oltassam magam: 1, a fent emlitett okbol, mert utazni, mozdulni szeretnek, es 2, ezt a maszkabalt mar nagyon unom, s csak ugy lesz vege ha mindenki beoltatja magat. Ez az uj torveny, el kell fogadjuk meg akkor is ha felunk, mit adnak be nekunk, mi lesz a kovetkezmenye.
2021. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

"s csak ugy lesz vege ha mindenki beoltatja magat. Ez az uj torveny, el kell fogadjuk meg akkor is ha felunk, mit adnak be nekunk, mi lesz a kovetkezmenye."


Vááóó, ez aztán igazán logikus, és felelős gondolkodás. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok oltásellenes.

2021. ápr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Mar megbocsassatok oltas partiak, de a kerdes nem nektek szol, ha jol ertelmezem a kerdest, de egyebkent nem azt kerdezte kerdezo h ki akar ezen vitatkozni, hanem irjuk le a velemenyunket, nem kell ratamadni senkire, csak ird le, mert oltatnad be magad annak ellenere h odzkodz tole.
2021. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Na azt mondom!
2021. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
"A biztos ami biztos azt jelenti", hogy most még nem tudod a konkrét okát, de attól félsz, hogy később ez valamiféle hátrányt jelenthet bármiben, amire most nem számítasz.
2021. ápr. 8. 09:37
 7/20 A kérdező kommentje:
Mondhatni egyéb ok.
2021. ápr. 8. 09:37
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Úgy általában oltáspárti vagyok. De nem vagyok "új gyógyszer párti". Ennek ellenére beoltatom magam, de kivárom, amíg kapok valamit, ami nem kínai, nem orosz és nem Astra. Azért, mert bár félek, hogy 2-3 év múlva kiderül róla valami hosszú távú mellékhatás, meg a hatékonyságában sem bízom, a hatástartamában meg főleg, de egyelőre jobb ötlete nincs senkinek, és talán ez is egy esély. Igaz, 40 körül vagyok, nincs olyan alapbetegségem, ami előreláthatóan súlyosbítaná a betegség esetleges lefolyását, azért naponta halnak meg itthon is nálam fiatalabbak is, sokszor alapbetegség nélkül is. Azért jobb lenne, ha várhatnék még az oltással kb. 2 évet, de muszáj addig is emberek közé mennem, szóval muszáj kockáztatni.
2021. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Eleinte úgy voltam vele, hogy minek nekem az, hiszen én úgysem betegszek meg. Ugye minden rossz dolog mindig csak mással fordulhat elő. Aztán egyre többet lehetett hallani kórházba került fiatalokról, poszt-covidról, felmerült, hogy oltás nélkül nem mehetsz külföldre, vagy akár fesztiválra. Az orvosoknál nem tartom magam okosabbnak, ha szerintük ez a megoldás, akkor ez. Nyilván ők is kb sötétben tapogatóznak, de nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, hogy ezzel akarnának megbetegíteni minket (lenne annak egyszerűbb, láthatatlanabb módja bőven).
2021. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Kényszerből. Megfenyegettek, hogy ha nem oltatom be magam, akkor kirúgnak.
2021. ápr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!