Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Astrazeneca vagy Szputnyik?...

Astrazeneca vagy Szputnyik? Pro, kontra érveket szeretnék. Olyan ne írjon aki oltás ellenes vagy a kettő közül egyiksem. Csak a kérdésre szeretnék válaszokat.

Figyelt kérdés

Astra vérrög miatt veszélyes.

Szputynik oltás után nőknek megjön a menstruáció.

A kettő közül kell választanom. (nő vagyok)



2021. ápr. 11. 08:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%

Én ma :)

Minden értelmes válaszolónak jó egészséget kívánok!

Legyünk büszkék magunkra,ha lecseng a járvány,az nekünk lesz köszönhető

2021. ápr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
72%
Nincs baj az Astrával sem, a vérrögös dologra igen kevés az esély. De ha választani lehet, akkor Szputnyik. Hatásosabb (80% vs 92%), valamint a fő előnye, hogy 3 hét van a két oltás közt, vagyis alig több, mint egy hónap múlva védett leszel, az Astra esetében pedig 3 hónap múlva adják csak a másodikat. Ezen ok miatt próbálom meg kerülni én is az Astrát, mert ha esetleg nyáron utaznék, és kérnék a 2 oltásról az igazolást, akkor az Astra esetében még nem lenne meg
2021. ápr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
53%

A Sputnik ellen nincs kifogásom. Viszont az AstraZeneca-tól félek...


Refluxos, magas koleszterinszintes vagyok, valószínűleg krónikus orrmelléküreg-gyulladásos (őszintén megmondom, ez kivizsgálatlan, csak vizsgálGATták 10 éve), általánosságban gyenge (már nem fáradékony, hanem izomerőre pl vagy egyensúlyérzékre stb). Valami oltás jó lenne minél hamarabb, nem tudom, mi alapján osztályozzák az emberek krónikus betegnek (oltás szempontjából) és én az vagyok-e.



28N

2021. ápr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Aki fél a trombizistol, miért nem csináltat dimer-tesztet)
2021. ápr. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt vágjátok, hogy 20 millió beoltottból összesen 20-nál volt vérrög probléma? És hogy a Pfizerrel oltottaknál is kb ugyanez az arány? Még annak is nagyobb esélye van, hogy rádesik egy zongora az utcán sétálva.
2021. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, az Astráról írtam ezt.


Amúgy a Szputnyik érdekes, mert itthon nagyon dicsérik, de az oroszoknál utálják, mert vagy 1 hétre kiüti még a fiatalokat is és olyannak nem ajánlják, aki 5 éven belül gyereket akar. Ezt egy orosz barátom mesélte. Lehet, hogy külföldre másmilyen szert küldenek, mint amivel az oroszokat oltják? Nem tudom, de fura.

2021. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Hát én inkább kihagyom, nem hiányzik semmi xar mellékhatás, úgyis túlestem már a víruson, az influenza régen jobban kiütött
2021. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Nővérem oroszt kapott. Fél napig volt nyomott, egyszer ment fel a láza. De a gyógyszer levitte.

Anyum astrát, érte kellett mennem a munkahelyére,annyira fájt mindene. Utána 2 napig tompa volt. Férfi fönököm dettó

2021. ápr. 15. 15:45
 29/33 anonim ***** válasza:
Igen ezt írtam én is, hogy itthon szeretik a Szputnyikot, alig érzik meg. De az oroszoknál sok rá a panasz.
2021. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán azért több a panasz, mert sokkal többen kapták meg, így több az is aki rosszul volt
2021. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!