Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mindenképpen be kell majd...

Mindenképpen be kell majd oltatnom magam?

Figyelt kérdés

Ha elvégzem az egyetemet, külföldön szeretnék dolgozni, legkésőbb ősszel kiutaznék, de kissé szkeptikus vagyok ezekkel az oltásokkal kapcsolatban. Továbbá én nagyon sok éve nem voltam orvosnál, háziorvosomat sem tudom, ki. Régen voltak pajzsmirigyproblémáim, de már sok éve nem szedek rá semmit és nem is járok kontrollra, tehát nem tudom bebizonyítani, az is lehet, hogy nem áll már fent a betegség. Illetve nem a pajzsmirigyem volt az egyetlen, a testemben több helyen vannak nagyobb ciszták, régebben jóindulatú daganatom is volt, de tényleg nem tudom, ezt mivel kellene bizonyítani, 6-7 éves leletekkel? Egyáltalán mérvadóak?


Továbbá szerintem szimplán nem tehetikmeg, hogy diszkriminálják a nem oltottakat, pl. ők nem ülhetnek majd repülőre, nem veszik fel őket dolgozni, ezek a tervek nevetségesek, mert az egy dolog, hogy ők mondjuk nem mehetnek be az étterembe X ideig, de itt ennél sokkal súlyosabb diszkriminációról hadoválnak, amiket nem is lehetne kivitelezni. Ha mindenhol a lakosság 50% beoltatja magát, akkor az ország másik fele passzívvá válna (csökkent mukaerő, felvásárlóerő) vagy hogyan képzelik ezt? Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek újra kell majd folyton oltania magát, ez egyszerűen nevetséges.


Csak nekem furcsa ez, hogy hirtelen elterjed egy ilyen vírus (amit lehet, hogy direkt erősítettek fel), majd úgy osztogatják az oltást, mint a cukrot konkrétan? Az egy dolog, hogy a profitra mennek és boldog boldogtalannak beadnak bármit, még úgy is, hogy le sem tesztelik előtte. De mi van, ha ez tényleg tervezett volt és valami kódot bejuttatnak az ember szervezetébe, nem chipre gondolok, de ez nekem egyszerűen sántít.


Ti mit tennétek? Ha nem muszáj, nem oltatnám be magam egyelőre, már csak a problémás procedúra miatt sem, de mi van, ha mondjuk azért egy másik embert vesznek fel helyettem, mert ő mondjuk be van oltva? Utálom a diszkrimináció minden formáját, ez a vírus engem teljesen kiborít, mert ahogy az emberek egymással viselkednek az undorító. Aki nincs beoltva azt idiótának, oltásellenesnek titulálják, közben ez csak egyszerű szkepticizmus egy kísérleti vakcina ellen. Én meg akkor mondhatnám, hogy aki már januárban feliratkozott erre az meg meggondolatlan, utána sem néz a dolgoknak csak csinálja, amit a felsőbb akárkik mondanak, hogy csinálni kell.



2021. ápr. 11. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mivel nem vallalnak felelosseget ezert szerintem kotelezove nem fogjak tenni,ha az eredeti kerdesedre tudok ezzel valaszolni
2021. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Én sem oltatom be magam, nem leszek kísérleti nyúl.

73N

2021. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Én nem járok emberek közé, itthon dolgozom, de kivárom, amíg meg lehet venni a Pfizert, mert a plebsnek a gagyi kínait, oroszt meg a veszélyes Astrát osztogatják.
2021. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pont azt olvastam én is - végre találtam itt egy ritka értelmes hozzászólást -, hogy 2023-ig az összes vakcina kísérleti fázisban fut, felelősségvállalás nélkül, szóval addig tuti nem lesz kötelező szerintem sem. A kínai és az orosz amúgy nem rosszak, elvileg más "elven" működnek, mint a nyugati vakcinák, ismerősöm pl. meg sem érezte a kínait, tényleg semmi mellékhatását. Más kérdés, hogy hosszú távon még lehet és kb. semmit nem véd, ha valaki súlyosan megbetegszik a Covidtól, a kínaival szinte ugyanolyan súlyosan meg fog, ha elkapja (sőt, a többi vakcinával is), max. nem hal bele.
2021. ápr. 11. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem lesz kötelező, de a külföldi országnak sem lesz kötelező beengedni oltás nélkül.
2021. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Biztos vagyok benne, hogy ahogy az emberek ellenszenve január óta mára is mérhetően megnőtt a kínai, az orosz és az Astra ellen, és arányaiban a Pfizert sokkal kívánatosabbnak látja mindenki, eljön az az idő, talán késő őszre, amikor a kormány rájön,hogy a Pfizerért sok pénzt szerezhetne az emberektől. És akkor majd azoknak, akik nem fogadják a fönti említett vakcinákat, "lehetővé teszik", hogy jókora összegért választhassanak vakcinát.
2021. ápr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 everlight ***** válasza:
79%
Emberkísérletben nem veszek részt.Vírusok voltak és lesznek,de ezért tönkre tenni a gazdaságot,nem indokolt.
2021. ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én attól tartok, hogy majd nem ülhetek repülőre meg majd viszegethetem a negatív teszteket mindenhova. Én nem preferálom amúgy egyik oltást sem, ha beadatom, mindegy melyiket, de ha nem muszáj, semelyiket, de ki tudja, milyen intézkedéseket fognak meghozni...
2021. ápr. 12. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!