Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fogamzásgátló tabletta +...

Fogamzásgátló tabletta + Covid elleni védőoltás növeli a trombózis kialakulásának veszélyét? Össze tud ez a kettő adódni?

Figyelt kérdés

10 éve szedek fogamzásgátlót, sajnos anno nem voltam elég tájékozott, az akkori orvosom pedig simán felírta vérvizsgálat (trómbózis hajlam vizsgálata) nélkül a tablettát.


Ha ennyi idő alatt nem alakult ki trombózis a szervezetemben a fogamzásgátlótól, akkor valószínűleg nincs rá hajlamom?


Erősen gondolkozom, hogy be kellene adatnom valamelyik Covid elleni oltást, viszont azokról is hallani, hogy kis százalékban ugyan, de trombózist okozhatnak, már amelyik.


A kérdésem az lenne, hogy összeadódhat a fogamzásgátló tabletta okozta kockázat a védőoltáséval? Vagy ezen ne aggódjak, ha trombózis hajlamom lenne, akkor az már kijött volna az elmúlt 10 fogamzásgátlós év alatt?


Vagy esetleg érdemes lenne elvégeztetnem egy vérvizsgálatot az oltás előtt, amiből kimutatható, hogy van-e rá hajlamom?


Előre is köszi a válaszokat!



2021. ápr. 16. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Tobbmillio embernel egynel esetleg adodott ossze, senki nem tudja megmondani plane gyakorizo.
2021. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%

1. Ha valakinek genetikai hajlama van, általában fel éven belül kap trombózist a tablettától (ha kap egyáltalánl

2. Nem kötelező a thrombophilia szűrés tabletta felírása előtt, tehát az orvos nem követett el hibát.

3. Az oltás tök más mechanizmussal okoz trombózist, mint a tabletta.

2021. ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
#2 a kettes állításod biztos? Mert én úgy tudom, hogy első fogamzásgátló felírása előtt kötelező. (Volt osztálytársam középiskolásként ezért kapott trombózist és utána ezt mondták nekem.) Tényleg érdekel, mert erről nem tudom, hol lehet hiteles forrást olvasni.
2021. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem kötelező. Sőt, a legtöbb helyen nem is ingyenes a vizsgálat, ha nagyon akarod, fizetheted magadnak.

És azért nem kötelező, mert így is marha kicsi az esély a trombózisnak és nem éri meg mindenkit tesztelni.

És ez nemcsak itthon van így.

2021. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
És egyébként megjegyzem, hogy a terhesseg és a gyermekágy nagyobb kockázatot jelent, mint a fogamzásgátló, mégsem szűrűnk le minden először terhes nőt.
2021. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj, én hajlamos vagyok a trombózisra, 2,5 évig szedtem fogamzásgátlót,dohányoztam is akkor.

Egyszer csak iszonyatosan elkezdett fájni a vádlim,mentem érsebészhez.


Na Ő mondta ki hogy azonnal hagyjam abba a fogamzásgátlót.

Később vizsgálódtak,és jól tettem,mert még volt egy rejtett,nem vizsgált genetikai mutációm,ami hozzáadódott még ehhez az egészhez.


Egyébként a D-dimer szintet magánlaborban megnézik, kb 5-6 ezer Ft.Ha az az érték túl van a határon,akkor van valami.


Ha parázol,Pfizert kérj.

2021. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

A 2-esnek igaza van. Én is "jókedvemből" kellett hematológián, háziorvosi beutalóval csináljak trombózis hajlam vizsgálatot 12 ezerért, mert féltem annak tudatában íratni gyógyszert, hogy nagymamának volt már stroke-ja. De az orvos simán felírta volna ennek az információnak a bírtokába.

Majd elmentem más orvoshoz, ő már kérte is, hogy mutassam meg a negatív vizsgálati eredményemet, sőt a lapomra fel is írta, hogy anyai ágon volt stroke.

(és ez nincs 2 éves esemény, szóval mondhatni a modern időkben a trómbózis vizsgálat kiváltság és pénz, nem pedig valami kötelező dolog)

2021. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6. válaszoló! Ha tehetném Pfizert kérnék, de sajnos nem lehet válogatni. :( Nagy valószínűséggel Szputnyikot kapnék.
2021. ápr. 16. 15:37
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

7-es vagyok.

Még valami. Engem azelőtt oltottak Astra Zenecaval, hogy napvilágot látott volna ez a trombózis pánik. Amikor ott leültem a székbe megkérdezte az orvos van-e olyan gyógyszer amit napi szinten szedek. Mondtam, hogy fogamzásgátló, és csak vállat vont, hogy az nem számít, és máris vette elő a tűt.

Bár egyértelmű volt nekem, hogy ha egy hónap után sincs bajom az oltástól, akkor nem két nap múlva kopogtat majd az ajtón a kockázat, azért elkezdtem utána olvasni ennek az újkeletű pániknak és AstraZeneca gyűlöletnek. Ha megnézed igen kevés embernek lett baja. Nyilván lehet azzal a pánikkal élni, hogy vajon te leszel-e a következő egy a több ezerből, de szerintem nem érdemes.

Úgy kell dönts, hogy mérlegeled a jelenlegi információidat és a jelenlegi adatokat. Lehet én könnyen beszélek, mert van egy negatív trombózis hajlamú papírom, de ha nem lenne is, inkább választanám azt a hirhedt oltás, mint a vírust.

2021. ápr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nem vagy köteles elfogadni a felkínált vakcinát!Tévedés!


Szólj, hogy neked Pfizer kell, és hívnak majd,hidd el!

2021. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!