Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Anyától kaphatta el apukám a...

Anyától kaphatta el apukám a covidot? Ki mit gondol?

Figyelt kérdés

Na tehát, sajnos apukám meghalt a covid miatt, mert volt több krónikus betegsége is, valamint nagyon gyenge volt az immunrendszere. Azt előre leszögezném, hogy nem felelőst akarok keresni, csak elméleti szintű a kérdés.


Mindkét szülőm márciusban kapta el a fertőzést, anyukámnak 1 nappal előbb voltak tünetei mint apának. Kizártnak tartom, hogy mindketten más-más helyről kapták volna el, ugyanis szinte egyszerre lettek betegek, a vírus kirobbanását követő 1 év múlva. Mindketten bejártak a munkahelyükre, pedig anyának adott volt a home office lehetősége is, apának meg nem. Anya mindenfelé járkált, pl bevásárlás, piac, volt hogy busszal is közlekedett, mert ő nem vezetett, csak apa. Apa nem járkált semerre sem, csak a munkahelyére (autóval), onnan meg már a munkatársai december elején átestek a fertőzésen, kivéve az irodatársa, de ő a mai napig negatív. Apa első tünete március 13-án jelentkezett, és azon a héten 8-án pont volt bent egy kórházban, ahol a meglévő betegsége miatt kellett az orvosával konzultálnia, hogy felírja neki a szükséges gyógyszereit. Először azt gondoltuk, hogy onnan kaphatta el, de mivel anyának március 12-én jelentkezett az első tünet, ezért valószínűbb, hogy nem apa adta rá. Azt olvastam, hogy lappangási időben is fertőz a betegség, konkrétan a tünetek megjelenése előtti 2 napban. Tételezzük fel, hogy anya megfertőzte apát 10-én, akkor az időpont is stimmel, hogy apának tünete lett 13-ára. Ami viszont furcsa, hogy anya irodatársa nem kapta el, pedig aznap még ment dolgozni amikor már covidos volt, mert reggel nem volt még tünete, csak majd délutánra. A munkatársa anyát hazahozta autóval, valamint még egy ember ott tartózkodott és senki nem kapta el.

Szerintetek? Apa a kórházban kapta el és adta rá anyára, vagy inkább anya fertőzte meg apát?



2021. ápr. 17. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Rohadtul mindegy. A kórházban is lazán elkaphatta.
2021. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez igaz, hogy már tök mindegy, csak érdekelne, hogy hogy történhetett.:/
2021. ápr. 17. 18:15
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
HA gyakorlatilag egyszerre lettek tüneteik, akkor egyszerre is kapták el, de nem egymástól, hanem valaki mástól.
2021. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Az nem lehet, hogy egyszerre kapták el valakitől? Mondjuk te tünetmentes fertőzött voltál, észre se vetted, és már meg is fertőzted őket. Vagy bárki más, akivel egyszerre találkoztak. Mert nekem az egy kicsit gyanús, hogy ennyire nincs időbeli különbség a tüneteik között.
2021. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tőlem tuti nem kapták el, mert én nem velük élek már, húgom meg szintén negatív volt, amikor tesztelték. Mondjuk ez már akkor volt, amikor apa kórházba került, de nem hiszem, hogy húgomtól kapták volna el, ugyanis ő kb végig itthon ült, nem járkált el semerre sem.
2021. ápr. 17. 18:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Rèszvètem. Igazából bármelyik opció lehetsèges, ez már nem derül ki. És nem is számít. Sajnálom, hogy elvesztetted apudat.
2021. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Őszinte részvétem. Az én apukám halála után szintén végig vettem ezt az utat. Nem tudom, a mai napig.


Elkaphatta apud anyudtól is, vagy fordítva, vagy együtt valakitől, akivel találkoztak mindketten.


Anyud rengeteg helyen járkálgatott, ahogy írtad, tömegközlekedés, bevásárlás, munkahely, ezeken bárkitől egy pillanat alatt elkaphatta és utána vitte haza apudnak.


Lehetett, hogy 8-án a kórházban, és átadta ő anyudnak, majd anyudnál egy nappal 12-én jelentkezett az első tünet. Nem tudom, hogy belefér-e ennyi lappangási idő, mert te 2 napot írtál.


Illetve, apud a munkahelyén, lehet, hogy egy pillanatra összefutott egy olyan kollégával, aki nem közvetlen és kész is van a fertőzés.


ezek a lehetőségek vannak, más nekem nem jut eszembe.

2021. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Sajnálom a történteket, de ... nem teljesen mindegy ...? Okolni akarsz valakit? Bűnbakot keresni? Ebben a dologban nincs kit okolni: betegség - van akit elkap, van, akit nem.
2021. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani. Ahogy fent írták még az is lehet, hogy függetlenül kapták el. Az is lehet, hogy fordítva történt, ez ennél a vírusnál teljesen kiszámíthatlan. Meg az is, hogy ki kapja el ki nem. Kit milyen mértékben betegít meg. A lappangási idő is nagyon változatos. Még az első hullám elejéről ismerek olyan embert (munkahely), hogy egész nap egy légtérben dolgoztak 5-en az egyikük végig köhögött és délutánra nagyon rosszul lett. A maradék 4 emberből 3 elkapta a negyedik nem. És ez még annyira az elején volt, hogy nem is gondoltak arra, hogy Covid lehet. Hogy a 4. ember hoygannem kapta el máig nem értjük. Pedig matekból az jön ki, hogy el kellett volna kapnia neki is.

Volt olyan eset is, hogy úgy ment végig a családon, hogy aki "haza vitte" lett a legkésőbb beteg (bár a legsúlyosabb állapotba ő került) ott szintén ki lehetett deríteni kontaktus kutatásból, hogy ő vitte haza. Sajnos ennél ezt megmondani nem igazán lehet főleg nem útólag.

2021. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, #6 és #7 nektek pedig a részvétnyilvánítást is!

#7 fogadd te is őszinte részvétem, borzasztó ez a vírus.. Valószínűleg sose derül már ki egyik esetben sem, hogy ki kitől kapta el a fertőzést, de te legalább átérzed, hogy mi miatt kérdezem.

2021. ápr. 17. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!