Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akkor most én is karanténban...

Akkor most én is karanténban leszek?

Figyelt kérdés

Üdv!


Páromnak szombat délután pozitív lett a tesztje(tünetei is vannak), az enyém negatív(csak picit köhögök).

Páromnak mondták, hogy megtették a bejelentést és karantén, majd hétfőn hívják és küldik a határozatot, de rám nem tértek ki és itthon kezdtem el gondolkodni rajta..

Hétfőn hajnalban melóba kellene mennem... ilyenkor engem is karanténba tesznek vagy csak a páromat?

Azért kérdezem, mert már hallottam történeteket mindkét esetről...

Előre is köszönöm!



2021. ápr. 18. 17:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Ha egy háztartásban éltek neked sem szabad menned sehová.


A tiéd is pozitív lesz 1-2 napon belül, nyugi.

2021. ápr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen karantén neked is.
2021. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

"A tiéd is pozitív lesz 1-2 napon belül, nyugi."



Kivéve ha nem.

2021. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 alletta ***** válasza:
100%
karantén neked is, mivel egy háztartásban vagytok.
2021. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
#3-as,már köhög a kérdező is...és ha a párján jöttek ki előbb a tünetek akkor rajta 1-2 nappal később fognak.
2021. ápr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kontakt vagy-karantén

Pozitív vagy-karantén


Karantén mind két esetben van.


Legalább, ha átesel a víruson, egy ideig rezisztens leszel.

2021. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, karantén, ne menj sehova! Telefonálj a munkahelyre, hogy nem mész be!
2021. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Biztos ami biztos nem mentem ma én sem sehova, de akkor maradok itthon. Holnap reggel meg hívom a céget.

Még egyszer köszönöm és jó egészséget mindenkinek!

2021. ápr. 18. 17:53
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, hogy rákérdeztél, és hogy felelősségteljesen döntöttél! <3

A háziorvosodat mindenképpen hívd fel, hogy tudjon róla! Mivel szoros kontakt vagy, így neki is le kell jelentenie, plusz felírhat gyógyszert a korai tünetek kezelésére, követheti az állapotodat, nomeg kiír betegszabira. (Ha van valamilyen egészségbiztosításod, azzal a papírral tudsz intézkedni.) Ő tud majd 1-2 nap múlva új tesztet kérni, ha negatív vagy akkor is, akkor valószínűleg feloldja a karanténod, ha pedig pozitív, akkor tudja követni az állapotod.

Multivitamint, 2-4000NE D-vitamint, cinket, 1000mg C-vitamint kezdj el szedni (a webpatikák egy részénél van már 24 órás kiszállítás is!), ha estleg kijönnek a tünetek ez egy paraszthajszállal javít a helyzeten, és a kiindulóponton. Ez csak javaslat, a dokidnál kérdezz rá, beszéljétek meg ezt is. Sok folyadék!

Remélem, minden rendben lesz veletek!

Jó egészséget!

2021. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul egyébként, hogy háztartáson belül valaki nem kapja el. Mondjuk párok tipikusan csinálnak olyasmit, amivel nagyon nagy az átadás valószínűsége, de így se 100%, mert van aki eleve immunis valami miatt.
2021. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!