Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akkor most én is karanténban...

Akkor most én is karanténban leszek?

Figyelt kérdés

Üdv!


Páromnak szombat délután pozitív lett a tesztje(tünetei is vannak), az enyém negatív(csak picit köhögök).

Páromnak mondták, hogy megtették a bejelentést és karantén, majd hétfőn hívják és küldik a határozatot, de rám nem tértek ki és itthon kezdtem el gondolkodni rajta..

Hétfőn hajnalban melóba kellene mennem... ilyenkor engem is karanténba tesznek vagy csak a páromat?

Azért kérdezem, mert már hallottam történeteket mindkét esetről...

Előre is köszönöm!



2021. ápr. 18. 17:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Helyzetjelentésként, én eddig 2x teszteltem negatívat antigénnel, most vitték pcr-re a mintát. Köhögök, lázam van, és mégis negatív. Úgy érzem az antigén gyors teszt sokra nem való...
2021. ápr. 21. 06:48
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A PCR nem antigén teszt... A PCR a vírus jelenlétét mutatja ki, az antigénteszt pedig azt, hogy a szervezeted termelt-e ellenanyagot a vírus ellen...

Tehát most akkor tisztázzuk: Mentő csinált nálad PCR tesztet, vagy te csináltál otthon antigén tesztet? A kettő nem ugyanaz. És ha tüneteid vannak, és nem kezeled, akkor lehet ennek csúnya vége is, hiába gondolod, hogy nem. A háziorvosoddal beszéltél? Ő mit mondott?

Azért fontos tisztázni ezeket, mert teljesen mindegy, miben hiszel, ha nem jó tesztet csináltatok, és főleg ha coviddal fertőződve semmi ellenanyagod nincs, ÉS nem kezelnek, akkor az életed lehet veszélyben. A környezetedben levők életésről már nem is beszélek.

Egyébként ha lázad van, és köhögsz, akkor is mindegy, hogy milyen kórokozó fertőzött meg, akkor sem mész sehová, mert azt az akármit is továbbadhatod mondjuk egy csecsemőnek, olthatatlan krónikus betegnek.

2021. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Az antigén teszt nem az ellenanyagot mutatja ki, az az antitest vizsgálat, ami történhet ujjbegyből van vénásan. Az antigén gyorsteszt(15perc) a vírus által termelt antigént mutatja ki, ehhez orrnyálkahártyából vett minta kell. A PCR-hez is orrnyálkahártya mintát használnak, de laborban történik a vizsgálat (24-48óra) itt a vírus RNS-ét tudják kimutatni.

Ahogy korábban is írtam, a feleségem miatt már gyárilag karanténban vagyunk és annak ellenére hogy nekem több tünetem van, 2 antigén teszt is negatív lett, viszont ma reggel néztem az ügyfélkaput és mevan a PCR eredmény, pozitív.

Amúgy legjobb tudomásom szerint antigén tesztet otthon nem tudsz csinálni, csak tesztponton vagy mentőknél, PCR-t meg főleg nem...

2021. ápr. 22. 08:23
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

ÉN mondtam,hogy Te is pozitív leszel...


Jobbulást!

2021. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Meglehetősen összekeverted a dolgokat, de nem állok le veled vitázni. Az a lényeg, hogy megvan az eredmény, és otthon vagytok. Kapsz gyógyszert?

(De , lehet venni olyan gyorstesztet, és PCR tesztet is, amit otthon, saját magadnak kellene megcsinálni, de ezeknek tényleg kevés értelme van, önmagának senki nem fogja olyan mélyre bedugni a pálcikát, ahova kell, ujjbegyvért meg elég nehéz JÓL levenni, sok a hibalehetőség, inkább csinálja szakember. De mindegy, ezen sem vitatkozom.)

Jobbulást!

2021. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

14-es Igazad lett és köszi :)


15-ös sajnos valóban nem vagyok sem virológus sem immunológus, általában neten informálódom, ebben az esetben a synlab-nál


"

Rapid antigén teszt (rapid fluoreszcens immunoassay)


A vírus S-proteinjét mutatja ki. Olcsóbb vizsgálati módszer a PCR-nél, de alacsonyabb érzékenységű. Ezért egy negatív eredmény esetén a megerősítéséhez szükséges az RT-PCR vizsgálat. A mintavétel az orr-vagy szájgaratüregből történik, a vizsgálat ideje kb. 15 perc.


Képes gyorsan igazolni a vírus jelenlétét, ezért elsősorban ott alkalmazható, ahol sok a megbetegedés és a pozitív eredmények száma várhatóan magas lesz, illetve minél hamarabb meg kell oldani a fertőzöttek elkülönítését. A gyorsteszt leolvasását egy speciális leolvasó eszköz (fluorescens reader) segíti.


"

A PCR-teszt (RT-PCR: reverz transzkripciós polimeráz láncreakció)


A legjobb és legérzékenyebb vizsgálati módszer az aktuálisan zajló fertőzés megítélésére. A betegséget okozó vírus örökítőanyagát (RNS) mutatja ki a vizsgált mintából, amely igazolja a vírus jelenlétét a légutakban. A vizsgálat során az orr- vagy szájgarat nyálkahártyáról vesznek mintát, a vizsgálat eredményére 24-48 órát kell várni.


Mivel a mintavétel speciális mintavételi eszközt és szaktudást igényel, azt csak kellően képzett és gyakorlott személy végezheti el védőfelszerelésben, kellő felkészülést követően. Magasabb szaktudást igényel maga a vizsgálat és az értékelés is, ezért csak speciális felszereltségű molekuláris diagnosztikai laboratóriumban végezhető el. A vizsgálat soklépéses, egymásra épülő folyamatból áll, melynek egyes szakaszai akár több óráig is tarthatnak."


"

A szerológiai teszteknek két nagy csoportja ismert:


Rapid antitest tesztek


Ezek a koronavírus tesztek a vizsgált személy vérében található SARS-CoV-2 -specifikus korai (IgM) és késői (IgG) típusú ellenanyagok gyors kimutatására szolgálnak. Az eredmény akár 15 perc alatt elkészül. Számos ilyen teszt van forgalomban hazánkban is, de kérdés, hogy ezek esetében milyen gyártói bevizsgálási adatok állnak rendelkezésre, milyen az érzékenységük és pontosságuk, továbbá ezeket mennyire tudja igazolni professzionális laboratórium a gyakorlatban.



Automatizált antitest tesztek (ELISA és egyéb immunoassay alapú)


Ezek a koronavírus tesztek a SARS-CoV-2 elleni korai (IgM, esetleg IgA) vagy a késői (IgG) típusú antitest ellenanyag jelenlétét és mennyiségét mutatják ki vérből. A vizsgálati idő 1-3 óra. Alátámasztják a fertőzés diagnózisát, kiegészítik a közvetlen kórokozó kimutatási módszereket, valamint felhasználhatók epidemiológiai adatok gyűjtésére is. Mint minden fertőzés esetében, így az antitest kimutatásánál is alapszabály, hogy két betegmintát (egyet a betegség 1. hetéből, a másikat 2–3 héttel később) kell megvizsgálni a helyes eredményért."



Mindösszesen azért másoltam be, hogy ezek alapján gondoltam, hogy mi mi.


Igazából otthon vagyunk az a lényeg.


Háziorvos nem írt fel semmit, szedjünk Algopyrint, C és D vitamint meg csináljunk légzőgyakorlatokat.


Őszintén szólva ennél többet vártam....

2021. ápr. 22. 16:42
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként létezik otthoni antigén gyorsteszt, mi a családban föl is használtunk belőle tizenvalahányat, és bizony tényleg akkor lettek pozitívak, mikor átment a családon ez a nyavalya. Szóval nem arról van szó, hogy kamu, csak nem olyan jó a szenzitivitása. Ha kevés a vírus a torkodban, azt nem mutatja ki, csak ha jó sok. És ez sokmindentől függ.
2021. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!