Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szputynik V oltás után nem...

Szputynik V oltás után nem lehet alkoholt fogyasztani 2 hónapig ?

Figyelt kérdés

Most olvastam az új híreket, miszerint oltás előtt 2 hétig nem lehet alkoholt fogyasztani, és utána is csak a 2. Oltás után 42 napig sem.

Eddig ezt az oltást szerettem volna, de így lemondok róla. Nem azért mert alkoholista lennék, de szoktam inni egy keveset, amikor összeülünk a haverokkal.



2021. ápr. 18. 23:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem igaz.
2021. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek/fertozo-betegsegek/megkapta-a-szputnyik-vakcinat-42-napig-tilos-az-alkohol-a-vodka-is/n0e3bhw.amp



[link]

2021. ápr. 18. 23:49
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Én már mindket szputnyikot megkaptam és ittam párszor. Persze nem ipari mennyiséget kell elképzelni, csak 2-2 pohárral alkalmanként. Jelentem élek. 😂
2021. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha megiszol egy doboz sört, az nem jelent semmit. Töményet ne igyál, és főleg a mérték a fontos. Az alkohol alapból gyengíti az immunrendszert, ha most a piálással elrontod az oltás hatásfokát, akkor minek adatad be?

Ha mondjuk influenzás lennél, akkor sem vedelnél, igaz? Hiszen gyógyulsz, a szervezeted éppen küzd egy kórokozóval. Az oltás esetén nem kell szerencsére magával a kórokozóval küzdenie, de az immunrendszer kb ugyanúgy dolgozik, mint egy betegség esetén. Ez a dolga. Nem tudom jobban elmagyarázni.

Szóval mértékkel lehet alkoholt fogyasztani, de én inkább most kibírnám egy kicsit nélküle...

2021. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg nem, úgy garantált csak a hatása. De szinte semmi gyógyszerre se lehetne inni, a gyakorlatban mégis más a helyzet. Én visszafognám magam, főleg az első pár hétbenm
2021. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát akkor mégiscsak inkább a pfeizerre várók😊 köszi a válaszokat.
2021. ápr. 20. 11:29
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

A sputnikra nem lehet inni? :)

Ezt meg nem hallottam.

Biztosan az oroszoknal a sok vodkaivo miatt van.

Egy orosznak hogy parancsolod meg, hogy ne igyon:))

2021. ápr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%
mivan nem bírsz ki 1 napot sem?
2021. ápr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#8

*42

2021. ápr. 21. 22:53
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor álljunk hozzá egy kicsit másképpen! Ez az oltási challenge, hm?

Ahhoz, hogy az immunrendszered top-on legyen, és a lehetséges legjobb hatást érjen el az oltás, ahhoz kell, hogy ne igyál alkoholt, szedj vitamint, táplálkozz változatosan, egészségesen, mozogj, aludj eleget. = Élj egészésgesen!

Minden, amit ebből nem csinálsz jól, az ront az oltás hatékonyságán valamennyit.

A sportkocsiban is ha rossz/kevés/régi az olaj, akkor ne várjunk csúcsteljesítményt... Ez a te döntésed, hiszen a te szervezeted állapotát ilyen formán te határozod meg.

2021. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!