Jön a 4. hullám?

Figyelt kérdés

[link]

Csak idő kérdése, hogy Magyarországon is megjelenjen az indiai variáns, amely nem csak fertőzőbb lehet, de az oltás hatásaival szemben is ellenállóbb.

Olyan ez, mint valami rossz vicc, vagy elfáradt filmsorozat sokadik, pocsék része: az eredeti koronavírus, majd a brit, a brazil és a dél-afrikai mutáció után megérkezett Európába a legújabb veszély, az indiai dupla mutáns vírus. Igen, dupla mutáns, hiszen a vírus jól ismert tüskéi két helyen is módosultak, ezáltal nem csak könnyebben terjed, de ellenállóbb is elődeinél.

A furcsa jelekre tavaly december végén figyeltek fel a szakemberek az India nyugati részén fekvő Mahárástra államban. Az országban az elmúlt héten már 1,6 millió új esetet regisztráltak annak ellenére is, hogy addigra 127 millió embert sikerült beoltani. Az esetek nagyjából fele köthető a B.1.617 kódnevű, dupla mutációt tartalmazó variánshoz, amely már minden földrészen, így Európában is felütötte a fejét.


– Valóban terjed az új, indiai „kettős mutáns”, amelyet azért neveznek így mert két korábbi, már ismert mutáns tüskefehérjéjének változásai ennél a törzsnél egyszerre jelentek meg – erősítette meg a Blikknek dr. Rusvai Miklós virológus. Mivel sok szükséges vizsgálatot, tesztet még nem végeztek el, az ő véleménye szerint korai lenne még kijelenteni, hogy fertőzőbb vagy veszélyesebb lenne a kórokozó, de a feladat adott:


– Amennyire lehet, meg kell határozni, hogy miben más az indiai koronavírus-változat: első sorban mennyire fertőző, milyen a megbetegítő képessége, mennyire súlyos a betegség lefolyása, valamint persze, az is nagyon fontos az immunitás szempontjából, hogy akik eddig átestek a fertőzésen, illetve oltást kaptak, vajon kellően védettek-e vele szemben – sorolta a magyar szakember.


Külföldi kollégái közül sokan borúlátóak. Maria Van Kerkhove, a WHO vezető epidemiológusa is „aggasztónak” nevezte a dupla mutáns megjelenését, mégpedig azért, mert a két, egyenként is veszélyes mutáció most egyetlen vírusban egyesíti az erejét. Erről beszélt a Jerusalem Post-nak Cyrille Cohen, az izraeli egészségügyi minisztérium SARS-CoV-2 vakcinák klinikai tesztelésével foglalkozó testületének tagja is.


– Az indiai variáns két új mutáció közül az egyik a jelek szerint fertőzőbbé tudja tenni a vírust, a másik pedig képes lehet arra, hogy áttörje a már beoltott, avagy a fertőzésből felépült emberek szervezetének védelmét – mondta.

Izraelben eddig nyolc, külföldről hazatért embernél találták meg a vírus indiai variánsát, és azonnali vizsgálatokat rendeltek el. Az előzetes eredmény jó és rossz híreket egyaránt tartalmazott.


– Úgy tűnik, a Pfizer vakcinája hatékony a variáns ellen. De az is igaz, hogy a megszokottnál kevésbé – mondta a Reutersnek az egészségügyi minisztérium főigazgatója, Hezi Levy. A szakember semmi továbbit nem volt hajlandó közölni az előzetes eredményekről.


Az indiai variáns már minden földrészre eljutott. A kanadai kontaktkutatás kimutatta, hogy a megelőző tíz nap 27 közvetlen indiai repülőjáratának mindegyikén ült olyan utas, aki az indiai kettős mutánst hordozta. A veszélyes variáns közel kétszáz embert betegített meg Angliában, de eljutott már Belgiumba és Németországba, és újabban Dániába is. Magyarországon még nem mutatta ki teszt ezt a mutánst, de ez valószínűleg csak idő kérdése.



2021. ápr. 21. 15:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
75%
#20 Mivel több résztvevő ország jelezte, hogy csak védettségi/oltási igazolással lehet résztvenni, illetve nézőként bemenni, azért ott kevesebb(!) problémát látok a megrendezésben.
2021. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
33%

Jön, igen, és szerintem két hét múlva már egyértelműen látszani fog, hogy újra emelkednek a számok. És egyre többen lesznek a betegek, majd halottak között olyanok, akik oltás vagy korábban átvészelt fertőzés alapján már védettnek számítottak volna.

Akkor pedig vagy az lesz a kormány pánikreakciója, hogy visszaállnak a márciusi korlátozások és tovább is szigorítanak rajtuk, vagy már azon a ponton belátják, hogy nincs annak értelme, mert nem vezet már sehova. Örökké nem lehet mindent bezárva tartani, a nyájimmunitás lehetősége pedig egyre távolabbra kerül az újabb variánsok miatt. Marad az, hogy beszereznek nagy tételben hullazsákot, és szétteszik a kezüket, hogy nem tudjuk elkerülni a teljes katasztrófát. Jön egy-két nagyon durva év, aztán akit nem szelektál ki a vírus, az előbb-utóbb újra élhet majd egy normálisnak mondható életet.

2021. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
18%
#22 Egyelőre az az álláspont, hogy még az indiai ellen is védenek annyira a Magyarországon forgalomban levő vakcinák, hogy a meghalástól, súlyos lefolyástól megvédenek. A számok azonban a fertőzöttek tekintetében valóban 2 héten belül emelkedni fognak, a halálozások pedig 3-4 hét múlva. Az emelkedést az csökkentheti egy kcisit, hogy sokan nem engedték iskolába a gyerekeiket, és továbbra is otthon maradnak annak ellenére, hogy elvileg nyitás van. Sokan megtanulták (sajnos rossz tapasztalatból), hogy most még nincs itt az ideje a mászkálásnak, de a kormány elmondhatja, hogy ők nyitottak, szóval mindenkinek kedveztek egyszerre. Meglátjuk, mennyien nem tanultak az egy évből, és annyival fog emelkedni a szám.
2021. ápr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
37%

A privát email-re inkább public-ban válaszolnék, én így szeretem.

Hogy mire számíthatunk?

Ez egy nagyon sok komponensű egyenlet.

Per pillanat a világon az átoltottság átlagban nagyon alacsony, a fertőzések száma nagyon magas. Ebből kiindulva nagyobb eséllyel alakul ki olyan mutáció, ami "erősebb" az eddigieknél. De mivel a sok ezer, vagy millió mutáció nagy többsége a vírusra nézve negatív hatással van, ezért csak 1-2 komolyabb mutáció várható. Nagy mázli kell a vírusnak, hogy ezek pont el tudják kerülni a mostani antitesteket, vakcinákat, szóval, ahhoz nagyon komoly változásnak kellene kialakulnia ÉS ennek alapból előnyösnek kellene lennie a vírus szempontjából.

Szerintem(!) nagyon kicsi az esély arra, hogy olyan variáns jöjjön létre, ami totálisan ki tudja kerülni a vakcinákat (mondjuk a texasit még vizsgálják, de talán az sem)

Ugyanakkor ha nem lesz a populáció legalább 80%-a beoltva minél hamarabb, akkor lesz ideje ilyennek is kialakulni, szóval az oltás sebessége perdöntő ebben a témában.

Én hasraütésre 5% esélyt adok az apokalipszisnek, és 95%-ot annak, hogy marha lassan, 3-5 év alatt, de legyűrjük végre ezt a kis mocsadékot. Azért ez tűrhető arány lenne.

Utána már más kérdés, hogy a post-covid tünetek, szövődmények mennyire fognak problémát okozni. Vannak tanulmányok, amik azt sugallják, hogy egyes maradandónak mutatkozó szövődmények oltás után enyhülnek, vagy eltűnnek (tehát a vírust lehet, hogy a szervezet nem tudja 100%-ban elpusztítani, és elbújik valahol, mint a bárányhimlő. Úgy reméljük, hogy az oltással együtt járó stabil, erőteljes immunreakció ezt a maradványt is ki tudja söpörni, ami nagyon jó lenne!)

Nem tudom, válaszoltam-e a kérdésedre, de igyekeztem.

2021. ápr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
33%

"Tripla mutáns koronavírus bukkant fel Indiában"


Mostmáez' lol

2021. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
70%
#25 Teljesen mindegy, ameddig a mutáció nem biztosít a vírusnak valamilyen előnyt a vakcinákkal, jelenlegi ellenanyagokkal szemben, addig tökmindegy. Egyelőre vizsgálják az indiai, és texasi variánsokat, hogy mennyire tudják kikerülni az ellenanyagokat, és ha igen, akkor ezek a verziók veszélyesebbek-e, mint az eddigiek.
2021. ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
80%
27: Nem is csak a vakcinákkal szemben érdekes ez, hanem hogy tud-e mondjuk az oltásba még nem bevont gyerekek között erősebben fertőzni.
2021. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
27%
#27 Nagyon remélem, hogy hamarosan lesz lehetőség a gyerekeket is regisztrálni.
2021. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
80%
28: Egyelőre 16 éves kortól...
2021. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#29 Márhogy itt Magyarországon. Itthon még igen, 16 éves kortól lehet a Pfizert, a többit 18 éves kortól.

Máshol már engedélyezték a csecsemők oltását is, mert lezárultak a klinikai vizsgálatok. Majd jön a szakcikk is, akkor lehet majd itthon is.

2021. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!