Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi miatt oltanatok be magatoka...

Mi miatt oltanatok be magatokat Covid eeni vakcianaval?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 21:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

#9 Jó, számoljunk!


Jelenleg Magyarországon olyan 8% kapta el HIVATALOSAN a vírust eddig.

Tegyük fel, hogy ha nem oltatom be magam, mondjuk elkapom 10% eséllyel a jövőben. Ez a valószínűség 0,1.

Halálozás. Az influenza halálozási aránya 0,1% = 0,001. A covid veszélyesebb, de most becsülgessünk alulról, legyen a covid halálozási aránya 0,2% a hivatalos 3,5% helyett.

Ekkor annak az esélye, hogy belehalok 0,002*0,1 ---> 1:5000.

Ez nagyon alulról becsüli a valós valószínűséget!!!!!!

Azt valahogy nagyon kétlem, hogy 5000-ből egy beoltott belehalna az oltásba, azzal már tele lenne a sajtó.

2021. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
#11 nem kell számolni, én azt az esetet vázoltam fel, hogy mi van ha valaki nem kapja el.
2021. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ezt most komolyan nem genyaságból, de ha átgondolod, hogy mit számolgattam, akkor rájössz, hogy nincs értelme annak, amit mondasz.
2021. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én látom mit számolgattál, de te ezek szerint nem értetted meg amit írtam. :D
2021. ápr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Itt most két álláspont van

1) Nem oltatom be magam

2) Beoltatom magam

Harmadik opció ugye nincs.


Ha nem oltatom be magam, 1:5000 eséllyel megmurdelek a covid miatt. (alsó becslés)


Ha beoltatom magam, akkor covid miatt nem halok meg, az oltás miatt pedig jóval kisebb eséllyel, mint 1:5000 :) Ennyi.

2021. ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
53%
#15 Ne játszd már a hülyét. :D Van olyan opció is, hogy nem fogsz megfertőződni - akkor is ha neked ez nem tetszik - és nem oltatod be magad.
2021. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16 Nem érted, hogy ez benne van a számításban? Mégpedig 90%-ot számolok arra, hogy egy be nem oltott ember nem fertőződik meg a jövőben. (Ami még optimista is).

Az nyilván nem is fog meghalni.

Arra akartam kilyukadni, hogy az oltás kisebb kockázat, mint ha nem oltatok. Ennyi, se több, se kevesebb.

2021. ápr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, igazad van, ezt nagyon benéztem. Mindenesetre én annyira bízom az összes vakcinában mint sokan a kínaiban, úgy nehéz rászánni magam az oltásra. Inkább vigyázok magamra, abban jobban bízok.
2021. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Oh, wow, valaki elismeri, ha valamiben tévedett. Ilyet is ritkán látok itt.

Egyébként engem kínaival oltottak, bajom nem lett, de lett sok antitest :D

De oltásra rábeszélni senkit nem akarok.

2021. ápr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
2. Ezzel a hozzállással van a legnagyobb baj, hogy engedünk a zsarolásnak. Rajtam múlna már rég lenne egy no go zóna, ahol békében, szeretetben élhetnénk, mégha kenyéren, s vízen is kellene leélni a további életünket. Ha a bevándorlók, cigányok is élhetnek elkülönülve, akkor azok is, akik nem kérnek ebből az egész cirkuszból.
2021. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!